Önmagát ütötte ki a LastPass

​A LastPass a múlt héten egy komoly szolgáltatáskiesést volt kénytelen elkönyvelni, aminek okára mostanra már fény derült.
 

A múlt héten a LastPass rendszerei majdnem fél napon keresztül elérhetetlenek és használhatatlanok voltak. Ez pedig nagyon komoly bosszúságot okozott a felhasználók számára, akik nem tudtak hozzáférni a jelszavaikat és az egyéb bizalmas adataikat kezelő szolgáltatáshoz. Hiába próbálkoztak, általában csak egy "404 Not Found" hibaüzenet vált láthatóvá. Majd néhány óra elteltével elkezdett helyreállni a rendszer, de még akkor is sokan panaszkodtak fennakadásokra.
 
A leállás során a LastPass eleinte nem közölt részletesebb információkat, így nem lehetett tudni, hogy a problémák háttérben technikai okok vagy valamiféle kibertámadás áll. Nyilván ez utóbbi sem volt kizárható, hiszen egy igen érzékeny adatokat kezelő szolgáltatásról beszélünk, amely folyamatos érdeklődésre tart számot a kiberbűnözők berkein belül is.
 
Mint azóta kiderült, a szolgáltatás leállásának okára az üzemeltetők viszonylag hamar rájöttek, de a rendellenesség megszüntetéséhez időre volt szükség. A LastPass ugyanis közölte, hogy a leállást a jelszókezelő Chrome bővítménye okozta, amelynek frissítése nem sokkal a problémák megjelenése előtt vált elérhetővé a böngészőhöz. 
 
A hibás Chrome kiegészítő olyan lekérdezéseket és műveleteket hajtott végre, aminek révén a LastPass háttér infrastruktúrája egyre nagyobb terhelést kapott ahogy mind több felhasználóhoz jutott el a bővítmény. Ilyen módon tehát tulajdonképpen a LastPass saját "eszköze" bénította meg a szolgáltatást.
 
A hiba elhárításához nyilván először szerver oldalon kellett úrrá lenni a problémán, miközben a Chrome kiegészítőt is módosítani, majd újra publikálni kellett. Ehhez pedig időre volt szükség.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség