Önmagát ütötte ki a LastPass
A LastPass a múlt héten egy komoly szolgáltatáskiesést volt kénytelen elkönyvelni, aminek okára mostanra már fény derült.
A múlt héten a LastPass rendszerei majdnem fél napon keresztül elérhetetlenek és használhatatlanok voltak. Ez pedig nagyon komoly bosszúságot okozott a felhasználók számára, akik nem tudtak hozzáférni a jelszavaikat és az egyéb bizalmas adataikat kezelő szolgáltatáshoz. Hiába próbálkoztak, általában csak egy "404 Not Found" hibaüzenet vált láthatóvá. Majd néhány óra elteltével elkezdett helyreállni a rendszer, de még akkor is sokan panaszkodtak fennakadásokra.
A leállás során a LastPass eleinte nem közölt részletesebb információkat, így nem lehetett tudni, hogy a problémák háttérben technikai okok vagy valamiféle kibertámadás áll. Nyilván ez utóbbi sem volt kizárható, hiszen egy igen érzékeny adatokat kezelő szolgáltatásról beszélünk, amely folyamatos érdeklődésre tart számot a kiberbűnözők berkein belül is.
Mint azóta kiderült, a szolgáltatás leállásának okára az üzemeltetők viszonylag hamar rájöttek, de a rendellenesség megszüntetéséhez időre volt szükség. A LastPass ugyanis közölte, hogy a leállást a jelszókezelő Chrome bővítménye okozta, amelynek frissítése nem sokkal a problémák megjelenése előtt vált elérhetővé a böngészőhöz.
Prémium előfizetéssel!
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat