Nulladik napi hiba veszélyezteti a Windows-t
A Windows kapcsán egy nulladik napi sebezhetőségre derült fény, amely tulajdonképpen korlátlan jogosultságot adhat a támadók kezébe.
A Microsoft a múlt héten adta ki a májusi hibajavításait. Miközben még javában zajlanak a frissítések, aközben már egy újabb sérülékenység borzolja a kedélyeket. Egy SandboxEscaper néven tevékenykedő exploit fejlesztő ugyanis egy veszélyes sebezhetőséget mutatott ki a Windows-ban.
A biztonsági rés alapvetően jogosultsági szint emelésre adhat lehetőséget, aminek következtében egy támadó olyan műveleteket is végrehajthat, amire más különben nem lenne lehetősége. Bizonyos esetekben akár teljes mértékben átveheti a sebezhető rendszerek feletti irányítást, mivel minden olyan jogosultsághoz hozzájut, amiket például a SYSTEM vagy a TrustedInstaller fiókok is birtokolnak.
A sérülékenység a Feladatütemező kapcsán jelentkezett, és .JOB fájlokkal válhat kihasználhatóvá. A .JOB állományok a Windows XP idejében voltak először igazán széles körben használatosak, de a támogatásuk a visszamenőleges kompatibilitás biztosítása miatt a legújabb Windows operációs rendszerekben is megvan. SandboxEscaper szerint egy speciálisan összeállított .JOB fájl importálásával veheti kezdetét a károkozás.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat