Nitro: 77 millió lopott adatrekordot tettek közzé az adattolvajok

​Széles körben elérhetővé vált az az adatbázis, amely a Nitro Software vállalattól tavaly meglovasított 77 millió adatrekordot tartalmazza rengeteg személyes adattal.
 

2020 szeptember 28-án a Nitro Software rendszereit egy adatbiztonsági incidens érte, amelyről a vállalat október 21-én számolt be. Akkor a cég alacsony kockázatúként jelölte meg az incidenst, de aztán kiderült, hogy a gondok nem is olyan kicsik. Nem sokkal később ugyanis az internetes feketepiacon a kiberbűnözők áruba bocsátották az eltulajdonított adatokat. Ekkor derült ki, hogy több mint 70 millió adatrekordról van szó, amik mellett 1 TB-nyi dokumentum is az adattolvajok birtokába került. A netes feketepiacon ezt a "csomagot" 80 ezer dollárért kezdték árulni az elkövetők.
 
Az elmúlt napokban azonban ismét fellángoltak az indulatok, nem véletlenül. Kiderült ugyanis, hogy az online szolgálatásokat egy ideje ostromló ShinyHunters csoport úgy határozott, hogy az egészen pontosan 77,159,696 rekordot tartalmazó adatbázist 3 dollár ellenében letölthetővé teszi. A 14 GB méretű adatbázis e-mail címeket, neveket, jelszó hash-eket, munkahelyi információkat, IP-címeket és egyéb adatokat tartalmaz.
 
Az adatbázis nyilvánosságra kerülésével egy időben a Have I Been Pwned szolgáltatás üzemeltetője is lépett, és már betöltötte az adatbázist a saját rendszerébe. Ezáltal a webes szolgáltatás segítségével mindenki ellenőrizheti, hogy érintett-e az e-mail címe az incidensben.
 
A Nitro Software eddig nem nyilatkozott a történtek kapcsán, de a biztonsági szakemberek minden érintettnek azt javasolják, hogy mihamarabb változtasson jelszót. Emellett megnőtt az adathalász kísérletek kockázata is, ezért a Nitroval kapcsolatos e-maileket érdemes a szokásosnál is jobban szemügyre venni.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség