Nemsokára élesedhet a Windows 11 új védelme
Egyre közeleg a Windows 11 újabb védelmi funkciójának debütálása, amely az adminisztrátori jogosultságokkal történő visszaéléseket hivatott megnehezíteni.
A Microsoft először tavaly októberben számolt be arról a fejlesztéséről, amely a Windows 11-et igyekszik biztonságosabbá tenni azáltal, hogy a rendszergazdai jogosultságokat igénylő műveleteket, illetve a kritikus rendszererőforrások elérését nehezíti meg a támadók, illetve a kártékony programok számára. A technológia alapvetően nagyon hasonlít a már régóta létező UAC-ra (User Account Control), de annál nehezebben kerülhető meg.
Az Admin protection nevű funkció lényege, hogy amikor rendszergazdai jogosultságokra van szükség egy művelet végrehajtásához, akkor - az eddigiektől eltérően - nem az UAC-dialógusablak jelenik meg, hanem egy authentikációs képernyő. Ezen hitelesítenie kell magát a számítógép használójának, hogy aztán az emelt szintű jogosultságok életbe lépjenek. Mivel a Microsoft az újdonságot összekapcsolta a Windows Helloval, így a hitelesítés akár PIN-kóddal vagy biometrikus eljárásokkal is megtörténhet.

Forrás: Microsoft
Az Admin protection továbbra is csak az Insider előzetes verziókban érhető el, de mostantól már a Windows biztonsági beállításaival is kezelhető. Alapértelmezetten nem aktív a funkció, azt manuálisan kell engedélyezni vagy a megújult biztonsági felületről, vagy házirendek, illetve MDM (Mobile Device Management) eszközök segítségével (például Intune használatával).
A Microsoft egyelőre nem közölte, hogy mikor fogja élesíteni az új védelmi funkciót, de az már biztos, hogy alapos tesztelésen esik át az újdonság.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat