Nem nyugszik az Agent Tesla trójai
Az immár több mint 7 éve terjedő Agent Tesla trójai továbbra is jelentős mértékben veszélyezteti a felhasználók adatait.
A Sophos telemetriai adatai arra engednek következtetni, hogy az Agent Tesla trójai továbbra is kedvelt eszköze a kiberbűnözőknek. A kártékony program adatokat lop webböngészőkből, levelező szoftverekből, VPN-kliensekből, valamint egyéb olyan alkalmazásokból, amelyek felhasználóneveket és jelszavakat tárolnak. Képes arra, hogy rögzítse a billentyűleütéseket, illetve rendszeresen képernyőfelvételeket készítsen. Ezáltal naplózza a felhasználó által megadott adatokat, amiket aztán kiszivárogtat.
"Az Agent Tesla több mint hét éve aktív, de továbbra is az egyik leggyakoribb fenyegetés a Windows felhasználók számára" - mondta Sean Gallagher, a Sophos vezető biztonsági kutatója.
A szakember hozzátette, hogy a károkozó elsősorban kéretlen elektronikus levelekben terjed, amelyek vagy fertőzött mellékletet vagy ártalmas weboldalra mutató hivatkozást tartalmaznak. Gyakran olyan postafiókokból érkeznek ezek a nemkívánatos küldemények, amelyeket korábban a kiberbűnözők valamilyen módon feltörtek (akár az Agent Tesla által lopott adatok révén).
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat