Nem lehet megállítani a Trickbot trójait
A Trickbot trójai elleni összehangolt fellépés ellenére a kártékony program minden korábbinál több számítógépet fertőz meg.
A Trickbot első variánsai 2016-ban kezdték fertőzni a számítógépeket azzal a céllal, hogy bizalmas adatokat lopjanak. A károkozó az évek során az egyik leghíresebb banki trójai programmá nőtte ki magát, miközben a terjesztői több millió számítógépre juttatták fel a nemkívánatos szerzeményt. Így aztán nem csoda, hogy a hatóságok összehangolt akciók keretében igyekeztek megbénítani azt az Emotet nevű botnet hálózatot, amely egyebek mellett a Trickbot szaporításából is hathatósan vette ki a részét. A legutóbbi ilyen akcióra idén januárban került sor. Akkor a botnet jelentősen meggyengült, de sajnos ez nem igazán hatotta meg a Trickbot mögött meghúzódó kiberbandát. Az ugyanis, mintha mi sem történt volna, folytatta a kártevő fejlesztését és terjesztését. Az elmúlt hónapokban folyamatosan növelte a befolyását a trójai, oly annyira, hogy a Check Point felmérése szerint májusban már a legfertőzőbb kártékony programnak számított.
A Trickbot fejlődését tulajdonképpen az összes antivírus fejlesztő nyomon követi, hogy a rendszeresen megjelenő újabb és újabb variánsokra minél előbb tudjanak reagálni, és olyan frissítéseket tudjanak kiadni, amik védelmet nyújtanak a károkozó ellen. Ennek az évek óta folyó macska-egér harcnak egyelőre nem látszik a vége. Ráadásul a Trickbot banda valóban intenzíven fejleszti a kártevőt.
VNC-s újdonság
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat