Nem is gondolná, hogy mivel segíti a kiberbűnözőket

A NetIQ szakértői három olyan területre hívták fel a figyelmet, ahol akaratlanul is árulkodó nyomokat hagyhatunk magunk után, kinyitva ezzel a kaput az adattolvajok előtt.
 

Általánosan bevett gyakorlat, hogy amikor szabadságra megyünk, akkor "out of office" üzenetet állítunk be, amely a vakáció ideje alatt automatikus válaszokat küld a beérkező levelekre. Ebben általában arról informáljuk a levélírót, hogy mikor térünk vissza az irodába, mikor tudunk foglalkozni az e-maillel, és kihez fordulhat sürgős esetben a távollétünkben. Csakhogy az így megosztott információkkal akaratlanul is segíthetünk a kiberbűnözőknek.
 
Az automatikus válaszüzenetből kiszűrt információk alapján ugyanis ki lehet csalni bizalmas adatokat az adott cégtől, illetve annak munkavállalóitól. Ehhez a kiberbűnözőnek pusztán annyit kell tennie, hogy a cég egyik alkalmazottjának vagy beszállítójának adja ki magát, és megkeresi az auto reply-ban megadott kontakt személyt. Segítséget kér a helyettesítő kapcsolattartótól, hogy sürgősen küldjön át neki bizonyos adatokat, amelyekre egy határidős jelentéshez van szüksége, és ezt a riportot mindenképpen még azelőtt le kell adnia, hogy visszatér a vakációzó kolléga.  A trükk sokszor beválik, ezt bizonyítja az is, hogy penetrációs teszteket végző szakemberek, köztük Kevin Mitnick is sikerrel alkalmazott már ilyen módszert.
 
A biztonsági szakemberek azt javasolják, hogy úgy állítsuk be az out of office üzeneteket, hogy azokat csak a házon belüli kollégák kapják meg, a külsős partnereket és ügyfeleket pedig külön, előzetesen tájékoztassuk a távollétünkről. Egyes cégeknél az a bevett gyakorlat, hogy az érzékeny adatokkal dolgozó munkatársak címéről csak házon belül érkezik automatikus visszajelzés távollét esetén, és csak az egyéb részlegeken, elsősorban a sales és ügyfélkapcsolatokkal foglalkozó osztályokon dolgozó alkalmazottak fiókjainál állítanak be minden feladónak elküldendő, automatikus visszajelzést.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  2. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  3. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  4. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  5. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  6. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  7. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  8. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  9. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  10. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség