Nem fogynak a biztonsági rések az ipari rendszereken
Az elmúlt évben több mint 400 biztonsági résre derült fény az ipari vezérlőrendszerek kapcsán. A hibajavítások sem mindig érkeztek az elvárt tempóban.
A Dragos kiberbiztonsági cég elkészítette a 2019-re vonatkozó azon felmérését, amelyben az ipari vezérlőrendszerek (ICS) sérülékenységeit elemezte. Ennek során kiderült, hogy tavaly összesen 433 olyan biztonság rés került nyilvánosságra, amik alkalmasak voltak ICS-rendszerek veszélyeztetésére. Ez megfelel a 2018-as adatoknak, vagyis kijelenthető, hogy stagnált az újonnan felfedezett sérülékenységek száma.
A kutatók szerint a biztonsági hibák többsége bemeneti paraméterek és egyéb adatok nem kellő szintű ellenőrzésére volt visszavezethető, de viszonylag gyakoriak voltak a puffertúlcsordulásra, XSS (cross-site scripting) alapú támadásokra és szolgáltatásmegtagadásokra módot adó sebezhetőségek is. Mindezek mellett több esetben kellett azzal szembesülni, hogy e kritikus fontosságú rendszerek beégetetten tartalmaznak "gyári" jelszavakat.
A sebezhetőségek 77 százaléka az ICS-infrastruktúrákhoz szervesen tartozó rendszerösszetevőket sújtotta: mérnöki munkaállomások, ipari hálózati berendezések, kihelyezett eszközök, operátori panelek stb.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat