Nem enged a váltságdíjból a Paynoose zsarolóvírus
A Paynoose zsarolóvírus mindent elkövet, hogy váltságdíj kifizetése nélkül a felhasználó ne tudja helyreállítani a fájljait.
A Paynoose zsarolóvírus fájlok titkosításával okoz károkat. A jelenlegi variánsa nem tartalmaz olyan összetevőket, amelyek adatszivárogtatásra is alkalmassá tennék. Ettől függetlenül az általa véghez vitt pusztítás nagyon jelentős méreteket ölthet.
A kártékony program elsősorban egyéb károkozók révén vagy ártalmas weboldalakon keresztül juthat fel a számítógépekre. Amikor ez megtörténik, akkor néhány fájl létrehozása után törli az árnyékmásolatokat, hogy ezzel is akadályozza a helyreállítást. Ezt követően nekilát a fájlok titkosításának, aminek során egy hosszú kiterjesztéslista alapján választja ki azokat az állományokat, amelyeket kompromittál. Nem kíméli egyebek mellett a dokumentumokat, a multimédiás állományokat és az adatbázisokat sem.
A Paynoose fertőzése meglehetősen látványos, mivel megváltoztatja a Windows háttérképét, és a zsaroló üzenetét a Jegyzettömb megnyitásával tárja a felhasználó elé. Emellett az általa titkosított állományok fájlneve a .NOOSE kiterjesztéssel egészül ki.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat