Nem enged a váltságdíjból a Paynoose zsarolóvírus

A Paynoose zsarolóvírus mindent elkövet, hogy váltságdíj kifizetése nélkül a felhasználó ne tudja helyreállítani a fájljait.
 

A Paynoose zsarolóvírus fájlok titkosításával okoz károkat. A jelenlegi variánsa nem tartalmaz olyan összetevőket, amelyek adatszivárogtatásra is alkalmassá tennék. Ettől függetlenül az általa véghez vitt pusztítás nagyon jelentős méreteket ölthet.
 
A kártékony program elsősorban egyéb károkozók révén vagy ártalmas weboldalakon keresztül juthat fel a számítógépekre. Amikor ez megtörténik, akkor néhány fájl létrehozása után törli az árnyékmásolatokat, hogy ezzel is akadályozza a helyreállítást. Ezt követően nekilát a fájlok titkosításának, aminek során egy hosszú kiterjesztéslista alapján választja ki azokat az állományokat, amelyeket kompromittál. Nem kíméli egyebek mellett a dokumentumokat, a multimédiás állományokat és az adatbázisokat sem.
 
A Paynoose fertőzése meglehetősen látványos, mivel megváltoztatja a Windows háttérképét, és a zsaroló üzenetét a Jegyzettömb megnyitásával tárja a felhasználó elé. Emellett az általa titkosított állományok fájlneve a .NOOSE kiterjesztéssel egészül ki.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség