Nem a nagy méretre hajt a PumaBot botnet
A PumaBot botnet célzott támadások végrehajtásában segíti a kiberbűnözőket.
A Darktrace biztonsági kutatói fedezték fel azt a PumaBot nevű kártékony hálózatot, amely elsősorban brute force módszerek alkalmazásával szedi az áldozatait. A botnet azonban nem kifejezetten azért veszélyes, mert gyorsan terebélyesedik, hanem sokkal inkább azért, mert célzott támadásokhoz használható fel.
A Go-alapú, Linux botnet különféle kompromittált IoT-eszközökből épül fel. A kiszemelt eszközöket nem találomra, az internet szkennelésével állítja célkeresztbe, hanem az üzemeltetői által a vezérlőszervereken elérhetővé tett IP-címlisták alapján terjeszkedik. A célkeresztbe állított készülékekhez a 22-es porton (SSH-n) keresztül, brute force technikával próbál hozzáférést szerezni. Amennyiben ez sikerült, akkor az "uname -a" parancs segítségével győződik meg arról, hogy nem sandboxba került. Ha mindent rendben talál, akkor bemásolja a saját állományt a "/lib/redis" nevű mappába, valamint létrehoz egy "redis.service" szolgáltatást, amivel a perzisztens jelenétet biztosítja. Végül pedig módosítja az 'authorized_keys' fájlt annak érdekében, hogy az SSH-kapcsolatokban a későbbiekben se legyen fennakadás.
A PumaBot által kompromittált eszközök a támadók szempontjából felhasználhatók hálózatok feltérképezésére és adatszivárogtatásra is.
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat