Nagyon megéri a blokkláncok hibái után kutakodni
Brutális összegű jutalom várja azokat az etikus hackereket, akik egyes blokklánc technológiák kapcsán kritikus veszélyességű hibákat tárnak fel.
A hibavadász programok töretlenül fejlődnek, és egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek az etikus hackerek, illetve a biztonsági hibák után kutakodó szakemberek körében. Ugyanakkor a verseny nemcsak köztük egyre kiélezettebb, hanem a hibavadász programokat indító cégek között is, akik egymásra próbálnak licitálni a jutalmakkal annak érdekében, hogy minél több kutatót inspiráljanak a rendszereiket érintő hibák feltárására.
A kiosztható jutalmak között már eddig is voltak millió dolláros nagyságrendűek, de a LayerZero Labs most igencsak magasra tette a lécet. A cég ugyanis közölte, hogy akár 15 millió dollárt is hajlandó fizetni annak, aki kritikus sebezhetőséget tár fel a LayerZero blokklánc technológia, illetve protokoll kapcsán. Vagyis olyan sérülékenységek felfedezését várja, amelyek veszélyeztethetik az okosszerződéseket, illetve az egyéb olyan megoldásokat, amelyek a blokklánc technológiájára épülnek.
A maximális jutalom annak jár, aki kritikus hibát tár fel, vagyis olyan sérülékenységet, amely közvetlenül veszélyezteti a felhasználók tranzakcióit, értékeit, és ezáltal komoly veszteségeket okozhat. Emellett azon hibák is kritikusnak minősülnek, melyek hosszabb időre teszik megbéníthatóvá a blokklánc alapú rendszerek működését.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat