Nagy foltozásba kezdett az Apple
Az Apple kiadta a szeptemberi biztonsági frissítéseit, amelyekkel több tucat sebezhetőséget orvosolt. Érdemes mihamarabb telepíteni a javításokat.
Az Apple a különféle operációs rendszereinek és alkalmazásainak biztonsági frissítésével jelentős mennyiségű biztonsági rést foltozott be. Ráadásul számos sérülékenység meglehetősen komoly kockázatot jelent a készülékekre, számítógépekre, valamint az azokon tárolt adatokra nézve.
Az iOS és iPadOS legújabb, 18-as kiadásának köszönhetően 33 biztonsági rés vált befoltozhatóvá. Ezek közül az Apple szerint az egyik legproblémásabb sebezhetőség az Accessibility összetevőhöz, illetve a Sirihez köthető. A sérülékenység kihasználásával ugyanis egy támadó - aki fizikailag is hozzáfér az érintett készülékhez - hitelesítés nélkül tud bizalmas adatokhoz hozzájutni, illetve megtekinteni a legutoljára készített fényképeket.
A két mobil operációs rendszer kapcsán további kockázatos rendellenességekre derült fény egyebek mellett a Bluetooth, a Control Center (Vezérlőközpont) és a Wi-Fi kezelés kapcsán is. A Vezérlőközpont hibája például lehetőséget ad arra, hogy egy alkalmazás anélkül készítsen a képernyőről felvételt, hogy ennek bármilyen látható jele lenne. A Bluetooth sebezhetőség pedig megkerülhetővé teheti egyes perifiák esetében az eszközpárosítással kapcsolatos biztonsági mechanizmusokat.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat