Nagy foltozásba kezdett az Apple
Az Apple kiadta a szeptemberi biztonsági frissítéseit, amelyekkel több tucat sebezhetőséget orvosolt. Érdemes mihamarabb telepíteni a javításokat.
Az Apple a különféle operációs rendszereinek és alkalmazásainak biztonsági frissítésével jelentős mennyiségű biztonsági rést foltozott be. Ráadásul számos sérülékenység meglehetősen komoly kockázatot jelent a készülékekre, számítógépekre, valamint az azokon tárolt adatokra nézve.
Az iOS és iPadOS legújabb, 18-as kiadásának köszönhetően 33 biztonsági rés vált befoltozhatóvá. Ezek közül az Apple szerint az egyik legproblémásabb sebezhetőség az Accessibility összetevőhöz, illetve a Sirihez köthető. A sérülékenység kihasználásával ugyanis egy támadó - aki fizikailag is hozzáfér az érintett készülékhez - hitelesítés nélkül tud bizalmas adatokhoz hozzájutni, illetve megtekinteni a legutoljára készített fényképeket.
A két mobil operációs rendszer kapcsán további kockázatos rendellenességekre derült fény egyebek mellett a Bluetooth, a Control Center (Vezérlőközpont) és a Wi-Fi kezelés kapcsán is. A Vezérlőközpont hibája például lehetőséget ad arra, hogy egy alkalmazás anélkül készítsen a képernyőről felvételt, hogy ennek bármilyen látható jele lenne. A Bluetooth sebezhetőség pedig megkerülhetővé teheti egyes perifiák esetében az eszközpárosítással kapcsolatos biztonsági mechanizmusokat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat