Most már tényleg nagyon durvulnak a zsarolók
A REvil zsarolóprogram terjesztői megelégelték, hogy sokan nem teljesítik a követeléseiket, ezért újabb módszerekkel igyekeznek nyomást gyakorolni az áldozataikra.
A zsarolóprogramok esetében már hónapok óta fokozatosan jelennek meg azok a technikák, amik úgynevezett többszörös zsarolásra épülnek. Míg korábban számítógépek, eszközök zárolásával vagy fájlok titkosításával igyekeztek váltságdíjat beszedni a csalók, addig manapaság már nem érik be ennyivel. Ennek egyik oka, hogy sok szervezet, illetve felhasználó nem fizetett nekik (a biztonsági szakértők szerint nagyon helyesen). Emellett az elmúlt évek során egyre több cég kezdte komolyan venni a biztonsági mentéseket, aminek köszönhetően egy esetleges incidens során a helyreállítást el lehet végezni. (Nyilván ez is fájdalmas, költséges és hosszadalmas lehet, de legalább a fájlok megmenthetők.)
Mivel a zsarolók sokszor nem jutottak hozzá a követelt összegekhez, ezért elkezdték a többszörös zsarolást, ami általában annyit jelent, hogy a fájlok titkosítása mellett adatot is lopnak. Ha a dekódolásért nem hajlandó fizetni az áldozat, akkor azzal zsarolják meg, hogy a bizalmas adatait nyilvánosságra hozzák. Azonban úgy tűnik, hogy még ezzel sem elégedettek a kiberbűnözők, hiszen egy lépéssel még tovább mentek.
Nyomás alá helyezett áldozatok
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Pure-ftpd fejlesztői egy biztonsági hiba miatt adtak ki frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat