Morcosra vette a figurát a HelloKitty zsarolóvírus
A HelloKitty zsarolóprogram továbbra is szedi az áldozatait. Célzottan csap le elsősorban vállalati felhasználókra.
A HelloKitty nevű zsarolóvírus először tavaly novemberben jelent meg, amikor egyes vállalatoknál okozott jelentős károkat. Az egyik pórul járt célpont egy brazíliai energetikai szolgáltató volt. A múlt héten pedig arra derült fény, hogy a CD PROJEKT RED esetében is ez a károkozó okozott fennakadásokat, amikor bejutott annak hálózatába, és több számítógépen elkezdett fájlokat titkosítani. (Az eddigi hírek szerint ez esetben biztonsági mentésekből helyre tudták állítani az IT-üzemeltetők az érintett rendszereket.)
A HelloKitty onnan kapta a nevét, hogy amikor elindul egy számítógépen, akkor azon létrehoz egy HelloKittyMutex nevű mutexet annak érdekében, hogy egyszerre csak egy példányban fusson. Ezt követően ütemezetten olyan parancsokat futtat le, amelyek révén különféle alkalmazásokat zár be. Egyebek mellett biztonsági szoftverekhez, adatbáziskezelőkhöz, üzleti alkalmazásokhoz tartozó folyamatokat is leállít. Teszi mindezt azért, hogy e szoftverek által zárolt fájlokat is titkosítani tudja. A kártevő "felkészültségét" jól mutatja, hogy jelenleg több mint 1400 különböző alkalmazás megbénítására alkalmas. (E feladatainak ellátása során egyszerűen a Windows-os taskkill.exe és a net.exe lehetőségeit használja ki.)
Nincs új a nap alatt
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat