Mobilis lett a Microsoft Defender

​Meglehetősen hosszú tesztfázist követően a Microsoft Defender alkalmassá vált az Android és az iOS alapú eszközök biztonsági ellenőrzésére is.
 

A Defender for Endpoint a Microsoft védelmi technológiáinak sorában központi szerepet tölt be, hiszen ez látja el az alapvető védelmi feladatokat a végpontokon, illetve szolgáltat olyan információkat, amik révén a szervezetek védelmi szintje felmérhetővé, nyomon követhetővé válik az erre a célra kialakított biztonságmenedzsment felületeken keresztül. 

A Microsoft soha nem titkolta, hogy a Defendert egy átfogó védelmi platformként képzeli el, és a fejlesztéseit is ennek megfelelően végzi. Ehhez pedig nyilvánvalóan arra is szükség van, hogy a Defender ne csak Windows-os környezetekben legyen képes ellátni a feladatát. Az elmúlt időszakban jól körvonalazódott, hogy a Microsoft valóban komolyan gondolja azt, hogy a Windows mellett egyéb operációs rendszerek támogatását is biztosítsa a Defender kapcsán. 

A vállalat 2020 júniusában jelentette be, hogy a Defender for Endpoint alkalmassá vált a Linux alapú rendszerekkel való együttműködésre, és már ekkor elkezdődött az androidos verzió szárnypróbálgatása. 2021 februárjában elérhetővé vált a macOS kompatibilis kiadás is a megfelelő előfizetéssel rendelkező ügyfelek számára. Ugyanakkor ez idáig hiányzott az Android és az iOS támogatása. E platformok esetében a Microsoft már hosszabb ideje végzi a teszteket, és előnézeti módban már korábban elérhetővé tette az Android és az iOS támogatással felvértezett Defender kiadásokat.

A viszonylag hosszadalmas tesztfázist követően a Microsoft bejelentette, hogy immár az Android és az iOS alapú készülékek védelmére is felkészült a Defender for Endpoint végleges verziója. Ezzel tulajdonképpen bezárult a kör, és a vállalat védelmi technológiája mostantól képes lefedni a szervezeteknél leggyakrabban használt platformokat a fenyegetettségek és a sérülékenységek kezelése szempontjából. 

"A Defender for Endpointba épített fenyegetettség és sebezhetőség menedzsment folyamatosan monitorozza és azonosítja a kockázatot jelentő eszközöket, elvégzi a kockázati besorolásokat, priorizálja a védelmi teendőket, valamint előre meghatározott workflow-k alapján hozzájárul a sérülékenységek felszámolásához"

- nyilatkozta a Microsoft. 

Akad még teendő 

Persze a fejlesztések korántsem értek véget, hiszen még bőven akad tennivaló. Az Android esetében mind az operációs rendszer, mind a legelterjedtebb appok esetén rendelkezésre állnak a sebezhetőségkezelési funkciók, ugyanakkor iOS-en még csak az operációs rendszer "felügyelete" biztosított. A fejlesztési tervek között ugyanakkor szerepel egyebek mellett az, hogy az iOS kompatibilis alkalmazások biztonsági hibáinak kezelése is biztosított legyen. 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség