Mit tegyünk a Facebook jelszóbotránya után?
A Facebook ismét egy jelentős adatbiztonsági incidensről számolt be. Ezúttal hanyagul kezelt jelszavak miatt tört ki botrány. De mit tehetünk most?
A Facebook a múlt hét végén jelezte, hogy egy olyan biztonsági incidenst vizsgál, amelynek keretében sok felhasználói fiókhoz tartozó jelszó vált védtelenné. Ezúttal az történt, hogy a vállalat egy biztonsági vizsgálat során (még januárban) olyan fájlokba, adatállományokba botlott, amelyek titkosítatlanul tartalmaztak Facebook, Facebook Lite és Instagram profilokhoz tartozó jelszavakat. Ez pedig igencsak komoly biztonsági kérdéseket vet fel.
A Facebook mindenekelőtt hangsúlyozta:
"Azt már tudjuk, hogy az érintett jelszavak soha nem váltak hozzáférhetővé a vállalaton kívül. Nem találtunk bizonyítékot arra sem, hogy a munkavállalóink közül bárki visszaélt volna ezekkel az adatokkal."
Természetesen ettől még nem lehet félvállról venni az történteket, és igazából a Facebook sem teszi ezt. Közölte, hogy elkezdte a munkát annak érdekében, hogy minden érintett felhasználót minél hamarabb értesíteni tudjon a biztonsági incidensről. Emellett a vizsgálatok is tovább folytatódnak, hogy a jövőben elkerülhetővé váljanak a hasonló problémák.
Nem kicsik a gondok
Prémium előfizetéssel!
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat