Minden, amit a súlyos Shellshock hibáról tudni érdemes
A Linux és UNIX alapú rendszereket veszélyeztető, súlyos Shellshock sérülékenység ellenszerei folyamatosan jelennek meg. A kiadott javításokat érdemes mihamarabb telepíteni.
Az első félévben felfedezett, OpenSSL-t sújtó sérülékenység napvilágra kerülése óta kétségtelenül a Shellshock névre keresztelt biztonsági rés kavarta a legnagyobb port. Ez persze nem véletlen, hiszen ezúttal is egy olyan súlyos, kritikus veszélyességi besorolással ellátott hibáról van szó, amely széles körű problémákhoz vezethet. Ráadásul egyszerűbben kihasználható, mint a Heartbleed, és jóval több számítógépet, illetve eszközt érinthet.
A sebezhetőségre a múlt héten Stephane Chazelas, az Akamai egyik, UNIX és Linux rendszerekért felelős adminisztrátora lett figyelmes. A vizsgálatok rögtön megkezdődtek, hogy a sérülékenység valódi kockázatai, jellemzői mihamarabb feltérképezésre kerülhessenek. Az elemzésekbe sorba kapcsolódtak be a biztonsági cégek. Hamar bebizonyosodott, hogy a hiba valóban komoly veszélyt rejt minden olyan rendszer esetében, amelyen a Bash shell elérhető. Ennél fogva a UNIX, a Linux és a Mac OS X alapú számítógépek, eszközök is érintettek lehetnek.
Öreg hiba nem vén hiba
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat