Milliónyi okostelefonról szivárogtak ki adatok
Két olyan alkalmazás lepleződött le a Play áruházban, amelyek adatokat szivárogtattak kínai szerverekre.
Sajnos továbbra is rendszeresen akadnak a biztonsági kutatók olyan alkalmazásokra a Google Play áruházban, amelyek kártékony célokat szolgálnak. A Google erőfeszítéseinek ellenére a hivatalos alkalmazásbolt védelmén ezúttal két olyan app fogott ki, amelyek veszélyt jelentettek a felhasználók adataira nézve.
A Pradeo mobilbiztonsági cég viselkedéselemző technológiájának sikerült lebuktatni azt a két appot, amelyek fájlkezelő funkciókat ígértek, de eközben a háttérben nemkívánatos műveleteket is végeztek. Az egyik problémás alkalmazás File Recovery and Data Recovery (com.spot.music.filedate) néven vált elérhetővé, míg a másik a File Manager (com.file.box.master.gkd) nevet kapta. Az igazán aggasztó, hogy mire sikerült felfedezni, hogy valami nagyon nincs rendben ezzel a két szoftverrel, addigra már az előbbi appot legalább egymillió, míg az utóbbit több mint félmillió alkalommal töltötték le a felhasználók. Vagyis összességében legalább 1,5 millió készüléket sikerült megfertőzniük az elkövetőknek.
Mindkét alkalmazásról elmondható, hogy ugyan igyekeztek teljesíteni a leírásukban szereplő funkcionalitást, a háttérben azonban másra is alkalmasak voltak. Mégpedig adatokat gyűjtöttek, amelyeket aztán feltöltöttek Kínában üzemeltetett szerverekre.
Prémium előfizetéssel!
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat