Milliónyi okostelefonról szivárogtak ki adatok
Két olyan alkalmazás lepleződött le a Play áruházban, amelyek adatokat szivárogtattak kínai szerverekre.
Sajnos továbbra is rendszeresen akadnak a biztonsági kutatók olyan alkalmazásokra a Google Play áruházban, amelyek kártékony célokat szolgálnak. A Google erőfeszítéseinek ellenére a hivatalos alkalmazásbolt védelmén ezúttal két olyan app fogott ki, amelyek veszélyt jelentettek a felhasználók adataira nézve.
A Pradeo mobilbiztonsági cég viselkedéselemző technológiájának sikerült lebuktatni azt a két appot, amelyek fájlkezelő funkciókat ígértek, de eközben a háttérben nemkívánatos műveleteket is végeztek. Az egyik problémás alkalmazás File Recovery and Data Recovery (com.spot.music.filedate) néven vált elérhetővé, míg a másik a File Manager (com.file.box.master.gkd) nevet kapta. Az igazán aggasztó, hogy mire sikerült felfedezni, hogy valami nagyon nincs rendben ezzel a két szoftverrel, addigra már az előbbi appot legalább egymillió, míg az utóbbit több mint félmillió alkalommal töltötték le a felhasználók. Vagyis összességében legalább 1,5 millió készüléket sikerült megfertőzniük az elkövetőknek.
Mindkét alkalmazásról elmondható, hogy ugyan igyekeztek teljesíteni a leírásukban szereplő funkcionalitást, a háttérben azonban másra is alkalmasak voltak. Mégpedig adatokat gyűjtöttek, amelyeket aztán feltöltöttek Kínában üzemeltetett szerverekre.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat