Milliók kereshetők a virtuális világ hibáival
Úgy tűnik, hogy a virtualizáció biztonsága a korábbiaknál is fontosabb kérdéseket vet fel. Akár 500 ezer dollárt is lehet keresni virtualizációs szoftverekben kimutatott hibák felfedezésével.
A biztonsági résekkel kapcsolatos információkat "felvásárló" Zerodiumról elmondható, hogy immár rendszeresen emeli az árakat. Ez pedig azt jelenti, hogy a sebezhetőségek után kutató szakemberek zsebébe is egyre nagyobb összegek kerülhetnek. A vállalat éppen az év elején döntött úgy, hogy a csúcsjutalmat 2 millió dollárra növeli. (Ennyi pénzt az kaphat, aki az iOS-ben távolról kivitelezhető jailbreakelést mutat be egy vagy több sérülékenységen keresztül.) Mindezek mellett jelezte, hogy 1 millió dollárra emeli a WhatsApp, az iMessage és egyes SMS/MMS-küldő appokban kimutatott, súlyos - távoli kódfuttatást lehetővé tevő - sebezhetőségek után járó jutalmat.

Forrás: Zerodium
A biztonsági résekért fizetett díjak növekedése ebben a hónapban sem állt meg. Ezúttal a virtualizációs technológiákban kimutatott sérülékenységek értéke nőtt jelentősen. Jelesül a VMWare ESXi és a Microsoft Hyper-V került terítékre.
A Zerodium hibavadász programjában már eddig is szerepelt a VMware ESXi, amelynek esetében az odaítélhető jutalom év elején 100 ezer dollár volt, de januárban ezt megduplázta a cég. Úgy tűnik, hogy még ez sem volt igazán vonzó összeg ahhoz, hogy még több biztonsági kutató kezdjen el foglalkozni a VMware megoldásaiban potenciálisan rejlő hibák felderítésével. Ezért aztán a Zerodium immár 500 ezer dollárra növelte a maximális díjat, bízva abban, hogy ezzel sikerül felkelteni az érdeklődést. A félmilliós jutalom akkor jár, ha valaki olyan sebezhetőséget mutat ki az ESXi kapcsán, amelynek kihasználásával a vendég rendszerekről teljes körű jogosultsággal rendelkező hozzáférést lehet szerezni a hoszt rendszerhez. Mindezt alapértelmezett konfigurációs beállítások mellett, és megbízható exploit révén kell teljesíteniük a hibavadászoknak. Természetesen a felfedezéseiket ezúttal is a szabályoknak megfelelően, etikus módon kell kezelniük.
Következik a Hyper-V
Prémium előfizetéssel!
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.
-
Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.
-
A Palo Alto a PAN-OS esetében egy biztonsági hibát tárt fel.
-
A VMware Tools egy biztonsági frissítést kapott.
-
A Google a Chrome-ban két hibát javított, amelyek közül az egyik kritikus, nulladik napi sebezhetőség.
-
Az Adobe Photoshop három biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Adobe Illustrator kapcsán egy biztonsági hiba javítása vált szükségessé.
-
Az Adobe InDesignhoz három frissítés érkezett.
-
Az SAP kiadta a májusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft elérhetővé tette a májusi biztonsági frissítéseket a Windows-hoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat