Microsoft: új célpontokra tüzelhetnek a hibavadászok
A Microsoft kibővítette a hibavadász kezdeményezését. Mostantól a Power Platform és a Dynamics 365 esetében is jár jutalom a sebezhetőségek felfedezőinek.
A Microsoft - hasonlóan más IT-vállalatokhoz - rendszeresen bővíti ki azon hibavadász programját, amelynek keretében jutalmazza a biztonsági rések felfedezőit és bejelentőit. A vállalat pontosan meghatározza, hogy mely szoftverei, szolgáltatásai esetében ad díjazást a biztonsági kutatóknak azért a munkáért, amit egy-egy biztonsági rés feltárása érdekében elvégeznek. A támadható célpontok listája a múlt héten bővült, hiszen felkerült rá a Power Platform és a Dynamics 365.
Mind a Dynamics 365, mind a Power Platform kapcsán felfedezett sérülékenységekért maximum 20 ezer dollár jutalom jár. Ezt az összeget az kaphatja meg, aki kritikus veszélyességűnek minősített sebezhetőségről rántja le a leplet. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a feltárt hibának jogosulatlan távoli kódfuttatásra is lehetőséget kell adnia. Amennyiben a biztonsági rés jogosultsági szint emelést vagy adatszivárgást tesz lehetővé, akkor azért 8 ezer dolláros jutalom jár.
A díjat azok kapják, akik a Microsoft szigorú szabályzatának megfelelően végzik a tevékenységüket, és olyan jelentést állítanak össze, aminek révén a Microsoft mérnökei reprodukálni tudják a nemkívánatos jelenségeket, és ki tudják javítani a hibákat.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat