Mi hátráltatja a magyar cégek védelmét?
Kiderült, hogy mik azok a tényezők, amelyek hátráltatják a magyar vállalkozásokat a magasabb szintű kiberbiztonság elérésében.
A Sophos megbízásából készített felmérés eredményeiből az olvasható ki, hogy a magyar vezetők 45 százaléka a biztonsági megoldások és szolgáltatások árát tartja a legnagyobb akadálynak a kibervédelem fejlesztése során. A költségekkel kapcsolatos nehézségek miatt a kis- és nagyvállalatok vezetői egyaránt panaszkodtak. Eközben viszont minden negyedik megkérdezett elismerte, hogy nincs is kiberbiztonsággal összefüggő költségvetése.
Nemcsak a pénz áll a kiberbiztonság útjában
- mondta Szappanos Gábor, a Sophos kiberszakértője."Csaknem minden harmadik vezető úgy látja, hogy az adat- és rendszervédelemre való odafigyelés hiánya is komoly probléma. A magyar menedzserek és igazgatók alig 7 százaléka jegyezte csak meg, hogy cégüknél megnőtt az érdeklődés a kiberbiztonság iránt az ukrajnai események hatására"
A szakember szerint ez nem is meglepő, hiszen a kibervédelem túl bonyolulttá vált ahhoz, hogy a cégek önerőből gondoskodjanak róla. A kiberbűnözők egyre merészebb támadásai azt jelentik, hogy jobb eszközökre és több védelmi készségre van szükség, ami növeli az IT-környezetek költségeit. Mindez pedig egyre inkább a SECaaS (Security as a Service) szolgáltatások irányába terelheti a szervezeteket.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat