Melyik a legkockázatosabb üzenetküldő?

​Az azonnali üzenetküldőket napjainkban több milliárdan használják. A csalók pedig ezt nem restek a saját javukra fordítani.
 

A SPECTRM cég kutatása szerint népszerűség tekintetében az üzenetküldő alkalmazások 2020-ban 20 százalékkal megelőzték a közösségi hálózatokét, és a legnépszerűbb kommunikációs eszközzé léptek elő. A felmérések eredményeiből az is kiderül, hogy az üzenetküldőket globális szinten 2,7 milliárdan használták 2020-ban, és ez a szám 2023-ra várhatóan 3,1 milliárdra nő.
 
Az azonnali üzenetküldők egyre szélesebb körű terjedésével párhuzamosan a biztonsági kockázatok is fokozódnak. Különösen az adathalászat és a netes csalások kerültek előtérbe, de egyéb kártékony tevékenységek, például a zaklatás sem ismeretlen jelenség ezeken a platformokon.
 
A Kaspersky 2020. decembere és 2021. májusa között összesen több mint 90 ezer kártékony linket és tevékenységet szűrt ki üzenetküldők kapcsán androidos eszközökön. A legnagyobb számban a WhatsApp esetében riasztott a cég mobilbiztonsági alkalmazása. Ez persze annak fényében nem meglepő, hogy WhatsApp a legnépszerűbb üzenetküldő szerte a világon.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség