Megvan, mi okozta a Wyze kamerák miziriáját

​A Wyze részletesen is beszámolt a múlt heti kamerás incidenséről, amely több ezer helyre engedett illetéktelen betekintést.
 

A Wyze kamerák múlt pénteken elérhetetlenné váltak. A gyártó mérnökei azonnal megkezdték a vizsgálatokat, és hamar kiderült, hogy a problémát egy Amazon AWS-ben fellépő hiba okozza. Az üzemzavart végül néhány órán belül sikerült elhárítani. Ez idő alatt azonban a felhasználók nem tudták elérni a kameráikat az erre a célra szolgáló mobil alkalmazáson keresztül.
 
A rendszerben tapasztalható kiesés nyilvánvalóan kellemetlenséget és bosszúságot okozott, amiért a gyártó elnézést kért. Ugyanakkor ezzel a történet még korántsem zárult le, ugyanis az üzemszünetnél egy jóval rosszabb esemény is bekövetkezett.
 
A rendszer helyreállásakor több felhasználó jelezte, hogy olyan bélyegképeket, illetve felvételeket lát a Wyze mobil alkalmazás Események lapján, amelyek nem is a saját kamerájához tartoznak. A bejelentéseket a gyártó szerencsére hamar elkezdte kivizsgálni, és kiderült, hogy nem volt alaptalan a felhasználók felháborodása. A rendszer ugyanis olyan szinten keveredett meg, amikor az AWS-ben történő helyreállítás után minden kamera egyszerre próbált visszacsatlakozni, hogy az példa nélküli.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség