Megvan, mi okozta a Wyze kamerák miziriáját
A Wyze részletesen is beszámolt a múlt heti kamerás incidenséről, amely több ezer helyre engedett illetéktelen betekintést.
A Wyze kamerák múlt pénteken elérhetetlenné váltak. A gyártó mérnökei azonnal megkezdték a vizsgálatokat, és hamar kiderült, hogy a problémát egy Amazon AWS-ben fellépő hiba okozza. Az üzemzavart végül néhány órán belül sikerült elhárítani. Ez idő alatt azonban a felhasználók nem tudták elérni a kameráikat az erre a célra szolgáló mobil alkalmazáson keresztül.
A rendszerben tapasztalható kiesés nyilvánvalóan kellemetlenséget és bosszúságot okozott, amiért a gyártó elnézést kért. Ugyanakkor ezzel a történet még korántsem zárult le, ugyanis az üzemszünetnél egy jóval rosszabb esemény is bekövetkezett.
A rendszer helyreállásakor több felhasználó jelezte, hogy olyan bélyegképeket, illetve felvételeket lát a Wyze mobil alkalmazás Események lapján, amelyek nem is a saját kamerájához tartoznak. A bejelentéseket a gyártó szerencsére hamar elkezdte kivizsgálni, és kiderült, hogy nem volt alaptalan a felhasználók felháborodása. A rendszer ugyanis olyan szinten keveredett meg, amikor az AWS-ben történő helyreállítás után minden kamera egyszerre próbált visszacsatlakozni, hogy az példa nélküli.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat