Megtetszett a vírusíróknak a .NET MAUI
Olyan mobilvírusok kezdték fertőzni az okostelefonokat, amelyek a Microsoft .NET MAUI adta lehetőségekkel élnek vissza.
A McAfee biztonsági kutatói hívták fel a figyelmet azokra a káros, androidos alkalmazásokra, amelyek számos védelmi vonalon voltak képesek áthatolni. Ezt elsősorban azzal érték el, hogy nem a leggyakrabban alkalmazott Java/Kotlin alapon készültek, és nem DEX-fájlok formájában terjedtek. Ehelyett a vírusírók a Microsoft .NET MAUI mellett tették le a voksukat, elsősorban azért, mert így az alkalmazáslogikát bele tudták csempészni olyan bináris (blob) fájlokba, amik vizsgálatára jelenleg számos biztonsági eszköz nincs még felkészülve.
A vizsgálatok azt mutatták, hogy egyelőre elsősorban Indiában és Kínában terjednek ezek az új típusú károkozók, de semmiféle technikai korlátja nincs annak, hogy más régiókban is felüssék a fejüket. A McAfee is tart attól, hogy ezt a technikát egyre több kiberbűnöző fogja felkarolni.
A McAfee egyelőre két .NET MAUI alapú kártevőt vett alaposan szemügyre. Az egyik egy indai bank nevével élt vissza, és a felhasználók hitelesítő adatait igyekezett kipuhatolni. A másik pedig egy kínai alkalmazás volt, és híváslistákat, SMS-üzeneteket, valamint fényképeket szivárogtatott ki a fertőzött mobilokról.
A feltárt kártékony appok egyike sem került be a Google Play áruházba, azok egyéb internetes forrásokból voltak letölthetők. További jó hír, hogy a McAfee vizsgálatai szerint a Google Play Protect már képes felismerni és blokkolni ezeket a .NET MAUI alapú vírusokat, így a Google védelmi megoldásának használatával jelentősen csökkenthetők a kockázatok.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat