Megtámadták, majd megzsarolták a Ferrarit
A Ferrari is áldozatául esett a kiberbűnözőknek, akik a vállalattól értékes adatokat loptak. Végül a zsarolás sem maradt el.
A kiberbűnözők számára az autóipari vállalatok is igencsak vonzó célpontot jelentenek. E cégek is rengeteg értékes adatot kezelnek és tárolnak, ezért egy adatszivárgás komoly károkhoz vezethet. A célpontok lehetnek olyan cégek, amelyek jelentős volumenű gépkocsit értékesítenek, így brutális mennyiségű ügyféladattal rendelkeznek, de olyan vállalatok is célkeresztbe kerülhetnek, amelyek vásárlóköre szűkebb. Ezek leginkább a luxosautók gyártói, amelyek ugyan nem rendelkeznek annyi ügyféllel, viszont a jómódú vásárlóik adatai a feketepiacon komoly értéket képviselnek. Ez utóbbi cégek közé tartozik a Ferrari is.
A neves gyártó immár hivatalosan is elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens következtében ügyféladatok szivárogtak ki az egyik rendszeréből. Egyebek mellett nevek, címek, telefonszámok és e-mail címek is illetéktelen kezekbe kerültek. Az eddig elvégzett vizsgálatok nem találtak arra utaló bizonyítékokat, hogy az elkövetők pénzügyi információkhoz, illetve korábban vásárolt vagy éppen rendelés alatt lévő gépkocsikkal összefüggő adatokhoz is hozzájutottak volna.
Nagy a titkolózás
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat