Meglepetés szereplő a vírusok toplistáján
Az adatlopásra kiélezett Vidar trójai program egy széles körű, hamis Zoom kampányt követően felkerült a tíz leggyakoribb károkozó toplistájára.
A Check Point Research (CPR) kiadta a 2022 szeptemberére vonatkozó Global Threat Index című elemzését. Ebben a szokásoknak megfelelően közzétette a vírusok havi toplistáját is.
A jelentés szerint továbbra is a múlt hónapban élre kerülő Formbook a leggyakrabban előforduló kártékony program. A második helyezett a kriptobányászati célokkal kifejlesztett XMRig lett, míg a harmadik helyre a számos adatlopásra alkalmas módszert felvonultató Agent Tesla trójai került.
A szeptemberi toplista talán legmeglepőbb szereplője a nyolcadik helyre feljutó Vidar trójai, amelyet arra terveztek, hogy a fertőzött számítógépeken hátsó kaput nyisson, majd teljesítse a támadók kívánságait. Eközben értékes és bizalmas adatok meglovasítására is alkalmas. A gyors ütemű terjedését elsősorban egy alvilági kampány segítette, amelyben hamis Zoom weboldalak is szerephez jutottak.
- mondta Maya Horowitz, a Check Point kutatási elnökhelyettese."A szeptemberben leggyakrabban előforduló kártékony programok tekintetében érdekes jelenség a Vidar felkerülése a toplistára ilyen hosszú távollét után. A Zoom felhasználóknak óvatosnak kell lenniük, mivel az utóbbi időben a Vidar kártékony linkekkel terjed. Mindig figyelni kell az URL-ekben megjelenő következetlenségekre és a hibásan írt szavakra"
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat