Megkezdődtek a Zyxel NAS-ok elleni támadások

A Zyxel által egyes hálózati adattárolókon nemrégen befoltozott biztonsági résekre máris lecsaptak a kiberbűnözők.
 

A Zyxel júniusban több biztonsági hibáról is beszámolt egyes hálózati adattárolóival kapcsolatban. A sebezhetőségek közül az egyik különösen kockázatosnak bizonyult, mivel kiderült róla, hogy alkalmas jogosulatlan távoli kódfuttatások lehetővé tételére méghozzá oly módon, hogy a támadónak nem kell előzetesen authentikálnia. Az ilyen sebezhetőségek nem szokták elkerülni a támadók figyelmét, mint ahogy most sem hunytak szemet a kínálkozó lehetőség felett. 

A Shadowserver Foundation arra hívta fel a figyelmet, hogy a Zyxel NAS326 és NAS542 hálózati adattárolókban feltárt, CVE-2024-29973 azonosítójú sebezhetőség kihasználása immár botneteken keresztül is megkezdődött. Ehhez a támadóknak minden rendelkezésükre áll, hiszen a sérülékenység technikai részletei, illetve az exploit már korábban elérhetővé vált az interneten. 

Timothy Hjort, a sebezhetőséget felfedező biztonsági kutató úgy nyilatkozott, hogy a szóban forgó hiba az érintett NAS-ok szoftverébe tavaly kerülhetett bele, amikor a gyártó egy másik biztonsági rést (CVE-2023-27992) foltozott be. Ekkor a fejlesztők ugyan azt a sebezhetőséget megszüntették, de egy hasonló hibát vétettek a javítás során. A szakember elmondta, hogy a biztonsági rés speciálisan szerkesztett HTTP POST kérésekkel válhat kihasználhatóvá, és tetszőleges kódokkal történő visszaélésekre ad módot. 

A Zyxel mindkét érintett NAS-hoz elérhetővé tette a frissítéseket. Egyúttal rávilágított arra, hogy a NAS326 és a NAS542 támogatási időszaka tavaly decemberben véget ért, de a sebezhetőség veszélyeire való tekintettel, most minden felhasználó számára elérhetővé tette a frissítéseket, amiket minél előbb célszerű telepíteni. 

A javított firmware verziók:
  • NAS326 - V5.21(AAZF.17)C0
  • NAS542 - V5.21(ABAG.14)C0
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség