Mégis az AT&T-től szivárgott ki a 73 milliós adatbázis
Az AT&T nem kis huzavona után elismerte, hogy valóban tőle lopták el azt az adatbázist, amely 73 millió ügyfelének adatát tartalmazza.
2021-ben az egyik hírhedt, internetes alvilági szereplő, Shiny Hunters egy olyan adatbázist bocsátott áruba, amely állítása szerint 73 millió AT&T ügyfél adatát tárolta. Köztük neveket, címeket, telefonszámokat, születési dátumokat és társadalombiztosítási számokat is. Akkor az AT&T határozottan cáfolta, hogy az adatbázis a rendszeréből került volna ki, és hogy bármiféle adatszivárgás történt volna a vállalatnál. Ezt követően elcsendesedtek a hullámok, egészen az elmúlt napokig, amikor vélhetőleg ugyanezen adatbázis ismét felborzolta a kedélyeket.
Az elmúlt hetekben az AT&T továbbra is cáfolta, hogy a szóban forgó adatbázis olyan adatokat tartalmazna, amelyek az infrastruktúrájából szivárogtak ki. Elsősorban az amerikai sajtóban megjelent információk és tényfeltáró anyagok hatására azonban ezt a véleményét mostanra módosította, és hivatalosan is elismerte, hogy valóban jelenlegi és régi ügyfeleinek adatai találhatók a neten keringő adatbázisban.
Az AT&T vizsgálatai kimutatták, hogy az adatbázis 2019-es és ennél korábbi adatokat tárol. Legalább 7,6 millió olyan személyt is érint, akik jelenleg is ügyfelei a vállalatnak. A problémákat tetézi, hogy a kiszivárgott adatok között az ügyfelek azon kódjai is megtalálhatók, amelyek az ügyféltámogatáshoz, az ügyintézéshez, illetve az AT&T online fiókokba történő bejelentkezésekhez szükségesek.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat