Megint problémásra sikerült a Windows frissítése
A Microsoft elismerte, hogy Windows 11 alatt gondok támadhatnak a februári biztonsági frissítések telepítésekor.Januárban és februárban is problémák merültek fel a Windows biztonsági frissítésével. Először a januári hibajavítások telepítése fulladt kudarcba sok számítógépen. Ezzel kapcsolatban a Microsoft közölte, hogy a gondokat az okozza, hogy bizonyos esetekben a Windows egyik rendszerpartíciója túl kis méretű, ami miatt a Windows 10 és egyes Windows Server kiadások esetén meghiúsulhat a telepítés. A fejlesztők átmeneti megoldás gyanánt az érintett partíció méretének növelését javasolták, amit lemezkezelő alkalmazással vagy a Microsoft által kiadott PowerShell script segítségével lehet megtenni. Az átmeneti megoldás azonban nem igazán nyugtatta meg az érintett felhasználókat, üzemeltetőket (mivel vannak kockázatai a partíciók módosítgatásának), ezért a Microsoft jelezte, hogy dolgozik egy végleges megoldáson.
A januári fiaskó után a februári Windows frissítés kapcsán is egyre több panasz jelent meg az interneten. Ezúttal a Windows 11 (22H2 és 23H2) felhasználók egy része bosszankodott, mivel egy 0x800F0922 kóddal ellátott hiba kíséretében a frissítések 96 százalékos készültségi foknál megakadtak.
A Microsoft kivizsgálta a bejelentéseket, és megerősítette, hogy esetenként valóban akadhatnak gondok a februári frissítések telepítésével. Átmeneti megoldás gyanánt a rejtett „C:\$WinREAgent” mappa törlését, valamint a számítógépek újraindítását javasolta. Ugyanakkor közölte, hogy dolgozik egy javításon annak érdekében, hogy a frissítés minden PC-re gond nélkül települhessen fel. Arról azonban egyelőre nincs információ, hogy a javítás javítása mikor válik majd elérhetővé.
-
A Junos OS három hibajavítással bővült.
-
Öt biztonsági hibajavítás kiadásával indította az évet a Palo Alto Networks.
-
A SonicWall biztonsági javításokat adott ki a SonicOS-hez.
-
A SeaMonkey fejlesztői két biztonság hibát javítottak.
-
A Google három tucat biztonsági hibáról számolt be az Android kapcsán.
-
A Google Chromecast egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A wolfSSL esetében egy biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz két hibajavítás érkezett.
-
A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.
-
Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.