Hamisíthatóvá válhatnak az e-mailek az Exchange hibája miatt
A Microsoft az Exchange Server múlt héten napvilágra került sebezhetősége miatt további tájékoztatást adott.
A novemberi hibajavító kedden az Exchange Serverhez is érkezett egy biztonsági frissítés. Az ennek segítségével kezelhető sérülékenységről (CVE-2024-49040) azonban akkor még meglehetősen keveset lehetett tudni, de mostanra jó néhány részlet kiderült. Így az is, hogy a biztonsági rendelleneségre Vsevolod Kokorin, a Solidlab biztonsági kutatója figyelt fel, és az észrevételét már az év elején jelezte a Microsoftnak. A fejlesztőknek pedig mostanra sikerült kidolgozniuk egy olyan megoldást, amivel csökkenthetővé váltak a kockázatok. Teljesen megnyugtató megoldás azonban nem született, ugyanis a sebezhetőség megszüntetésére nem került sor, hanem ehelyett az Exchange Server a hibát kihasználó levelek felismerésére és megjelölésére vált alkalmassá.
Amennyiben a frissített Exchange Server detektálja a rendellenességgel való visszaélést, akkor azt a levelek fejlécében (X-MS-Exchange-P2FromRegexMatch) jelzi, valamint az alábbi figyelemfelhívó szöveget fűzi hozzá a problémás e-mailek üzenetéhez:
"Notice: This email appears to be suspicious. Do not trust the information, links, or attachments in this email without verifying the source through a trusted method,"
A sebezhetőséget egyébként a (P2) FROM mező, illetve adat nem megfelelő kezelése okozza (az ide vonatkozó RFC-vel sem kompatibilis módon).
Az Exchange Server 2016 és 2019 verzióihoz elérhető frissítés telepítését követően a fenti detektálási funkció alapértelmezett módon aktívvá válik, de szükség esetén PowerShell segítségével kikapcsolható (ezt a Microsoft azonban nem javasolja):
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat