Meghackelték a Zellot, irány jelszót módosítani!

A Zello egyik szerverét súlyos kibertámadás érte, aminek következtében a szolgáltató minden felhasználótól jelszómódosítást kér.
 

A Zello egy széles körben használatos szolgáltatás, amely az elmúlt évek során sok felhasználó tetszését nyerte el. A digitális walkie-talkie megoldás népszerűsége felkeltette a kiberbűnözők érdeklődését is, akiknek egy csoportja sikeres támadást hajtott végre az egyik kiszolgáló ellen. Ennek következtében bizalmas adatokhoz fértek hozzá a csalók. 

"2020. július 8-án szokatlan eseményre lettünk figyelmesek az egyik szerverünkön. Azonnal elkezdtük az eset kivizsgálását, értesítettük az illetékes hatóságokat, és független szakértői céget kértünk fel az incidens felderítésére. A vizsgálatok során kiderült, hogy illetéktelen személyek hozzáférhettek azon adatbázishoz, amely e-mail címeket és kódolt (hash-elt) jelszavakat tartalmazott" - közölte az üzemeltető. 

A Zello informatikusai végül úgy határoztak, hogy biztos, ami biztos alapon inkább az összes felhasználói fiók jelszavát resetelik, és új jelszó megadására kérik a felhasználókat. Az azonban nem derült még ki, hogy erre a lépésre a támadást követően miért csak hetekkel később került sor. Különösen annak tükrében, hogy a szolgáltatást körülbelül 140 millióan veszik igénybe világszerte. 

Az eddigi vizsgálatok szerint a Zello Work és a Zello for First Responders előfizetők fiókjainak adataihoz az elkövetők nem tudtak hozzáférni. 

Biztonsági óvintézkedések 

Az incidens következtében kiszivárgott adatokat a kiberbűnözők értékesíthetik az internetes feketepiacon, vagy akár saját maguk is felhasználhatják azokat. Mivel felhasználónevekhez nem jutottak hozzá, ezért valószínűbb, hogy az e-mail címekkel és az esetlegesen visszafejtett jelszavakkal egyéb szolgáltatásokhoz próbálnak majd hozzáférni. Ilyen módon elsősorban azon felhasználók vannak veszélyben, akik a Zellon megadott e-mail címüket és jelszavukat más helyeken is használják bejelentkezési célokra. Ezért érdemes minden olyan helyen jelszót módosítani, ahol a zellos hitelesítő adatok használatosak.
 
  1. 3

    A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.

  2. 4

    Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.

  3. 3

    A Xen egy közepes veszélyességű sérülékenységtől vált meg.

  4. 3

    A GitHub CLI egy biztonsági javítást kapott.

  5. 4

    Újabb, magas kockázatú biztonsági hibára derült fény az Apache Tomcatben.

  6. 4

    Kritikus veszélyességű hibákat javított a Sophos a tűzfaljának kapcsán.

  7. 3

    A Trend Micro Deep Security Agent for Windows egy biztonsági hibát rejt.

  8. 4

    A Google Chrome legújabb verziója négy biztonsági hibajavítással érkezett.

  9. 4

    A Fortinet kritikus veszélyességű hibáról adott tájékoztatást.

  10. 3

    Az Apache Tomcat két sebezhetőséget tartalmaz.

Partnerhírek
​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

hirdetés
Közösség