Meghackelték a hackereket
A HackerOne arról adott tájékoztatást, hogy az egyik alkalmazottja bizalmas adatokhoz fért hozzá, és azokkal visszaélve ügyfeleket is megtévesztett.
A HackerOne az egyik legismertebb hibavadász platform. A célja, hogy az etikus hackerek, illetve a sérülékenységek után kutakodó szakemberek bejelentéseit fogadja, és egy minősítési eljárást követően díjazásban részesítse a biztonsági rések felfedezőit. A bejelentett sebezhetőségekről pedig tájékoztatja az ügyfeleit (leginkább szoftverfejlesztő cégeket), így a hibák még azelőtt orvosolhatóvá válhatnak, mielőtt azok illetéktelen kezekbe kerülnének.
Nyilvánvalóan a HackerOne üzemeltetőinek is résen kell lenniük, hiszen ha a saját platformjuk kompromittálódik, akkor abból komoly problémák lehetnek. A legutóbbi hírek szerint sajnos az elmúlt hetekben, hónapokban történtek is olyan nemkívánatos események, amelyekre csak lassan derült fény.
Kiderült, hogy az egyik áprilisban felvett alkalmazott olyan adatbázisokhoz is hozzáférést szerzett, amikhez nem feltétlenül lett volna szüksége a munkájához. Ezzel pedig a munkavállaló visszaélt. Úgy gondolta, hogy a sebezhetőségek felfedezői helyett inkább ő aratja le a babérokat, pontosabban, ő szedi be a jutalmat. Ennek érdekében az elmúlt két hónapban a HackerOne hét ügyfelét környékezte meg, akik számára olyan sérülékenységi jelentéseket küldött ki, amik már fent voltak a HackerOne-on. Ez azért nem feltétlenül szúrt szemet, mert viszonylag gyakori jelenség, hogy egy-egy sebezhetőséget közel egy időben többen is jeleznek. A bennfentes alkalmazott azonban addig ügyeskedett, amíg több esetben egy általa létrehozott profil kapta az elismerést, és ezzel együtt a pénzjutalmat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat