Meghackelték a hackereket

A HackerOne arról adott tájékoztatást, hogy az egyik alkalmazottja bizalmas adatokhoz fért hozzá, és azokkal visszaélve ügyfeleket is megtévesztett.
 

A HackerOne az egyik legismertebb hibavadász platform. A célja, hogy az etikus hackerek, illetve a sérülékenységek után kutakodó szakemberek bejelentéseit fogadja, és egy minősítési eljárást követően díjazásban részesítse a biztonsági rések felfedezőit. A bejelentett sebezhetőségekről pedig tájékoztatja az ügyfeleit (leginkább szoftverfejlesztő cégeket), így a hibák még azelőtt orvosolhatóvá válhatnak, mielőtt azok illetéktelen kezekbe kerülnének.
 
Nyilvánvalóan a HackerOne üzemeltetőinek is résen kell lenniük, hiszen ha a saját platformjuk kompromittálódik, akkor abból komoly problémák lehetnek. A legutóbbi hírek szerint sajnos az elmúlt hetekben, hónapokban történtek is olyan nemkívánatos események, amelyekre csak lassan derült fény.
 
Kiderült, hogy az egyik áprilisban felvett alkalmazott olyan adatbázisokhoz is hozzáférést szerzett, amikhez nem feltétlenül lett volna szüksége a munkájához. Ezzel pedig a munkavállaló visszaélt. Úgy gondolta, hogy a sebezhetőségek felfedezői helyett inkább ő aratja le a babérokat, pontosabban, ő szedi be a jutalmat. Ennek érdekében az elmúlt két hónapban a HackerOne hét ügyfelét környékezte meg, akik számára olyan sérülékenységi jelentéseket küldött ki, amik már fent voltak a HackerOne-on. Ez azért nem feltétlenül szúrt szemet, mert viszonylag gyakori jelenség, hogy egy-egy sebezhetőséget közel egy időben többen is jeleznek. A bennfentes alkalmazott azonban addig ügyeskedett, amíg több esetben egy általa létrehozott profil kapta az elismerést, és ezzel együtt a pénzjutalmat.
 
A HackerOne a történtek felismerését követően azonnal megszüntette az alkalmazott hozzáférését a rendszereihez, majd a munkavállaló notebookját távolról zárolta, és forensic vizsgálatoknak vetette alá. Azt pedig talán mondani sem kell, hogy a túlbuzgó alkalmazott már nem tartozik a HackerOne kötelékéhez.
 
A HackerOne most azon dolgozik, hogy kibogozza a történteket, és az ügyben érintett sebezhetőségeket elsőként bejelentő etikus hackereket kárpótolja, illetve eljuttassa számukra a kiérdemelt jutalmukat.
 
A HackerOne nyíltsága természetesen nem véletlen, hiszen olyan bizalmi szolgáltatást nyújt, amelyen, ha csorba esik, akkor azt nagyon nehéz kiköszörülni. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a mostani esetnek milyen következményei lesznek ilyen szempontból.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség