Megerősödött a Firefox
Sok sebezhetőségtől vált meg a Firefox, miközben védelmi újdonságok is érkeztek a 60-as verzióval.
A múlt héten a Mozilla leleplezte a Firefox 60-as kiadását, amely folyamatosan kerül fel a számtógépekre az automatikus frissítési szolgálttásoknak köszönhetően. Erre már csak azért is nagy szükség van, mivel a webböngésző több mint két tucat sérülékenységtől vált meg. Ezek között kritikus veszélyességi besorolásúak is akadnak. A legtöbb kockázatot hordozó sebezhetőségekre az SVG-támogatás, a PDF-megjelenítés, valamint a Skia és a WebRTC összetevők kapcsán derült fény. Fontos megjegyezni, hogy egyes biztonsági rések az ESR kiadást is érintik, így az is frissült.
További újdonságok
A Mozilla szerint a Firefox 60 esetében az egyik legnagyobb előrelépés a vállalati felhasználókat érinti, mivel tovább fejlődtek (vagy éppen most élesedtek) azok az összetevők, amelyek segítségével az IT-üzemeltetők a szervezetben hatékonyabban tudják menedzselni a webböngészőt. Windows-os környezetben lehetőség van Group Policy (csoportházirend) alapú megközelítésre, de JSON fájlok segítségével is lehet szabályozni az alkalmazás működését. Ez utóbbi technika Windows mellett Mac és Linux alapon is működik.
Prémium előfizetéssel!
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
-
16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat