Megerősödött a Firefox
Sok sebezhetőségtől vált meg a Firefox, miközben védelmi újdonságok is érkeztek a 60-as verzióval.
A múlt héten a Mozilla leleplezte a Firefox 60-as kiadását, amely folyamatosan kerül fel a számtógépekre az automatikus frissítési szolgálttásoknak köszönhetően. Erre már csak azért is nagy szükség van, mivel a webböngésző több mint két tucat sérülékenységtől vált meg. Ezek között kritikus veszélyességi besorolásúak is akadnak. A legtöbb kockázatot hordozó sebezhetőségekre az SVG-támogatás, a PDF-megjelenítés, valamint a Skia és a WebRTC összetevők kapcsán derült fény. Fontos megjegyezni, hogy egyes biztonsági rések az ESR kiadást is érintik, így az is frissült.
További újdonságok
A Mozilla szerint a Firefox 60 esetében az egyik legnagyobb előrelépés a vállalati felhasználókat érinti, mivel tovább fejlődtek (vagy éppen most élesedtek) azok az összetevők, amelyek segítségével az IT-üzemeltetők a szervezetben hatékonyabban tudják menedzselni a webböngészőt. Windows-os környezetben lehetőség van Group Policy (csoportházirend) alapú megközelítésre, de JSON fájlok segítségével is lehet szabályozni az alkalmazás működését. Ez utóbbi technika Windows mellett Mac és Linux alapon is működik.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat