Megdolgoztatja a PC-ket a Flash Player hamis frissítése

Ha nem megfelelő helyről szerzi be a Flash Player frissítéseit, akkor a netes csalók könnyedén kriptopénz bányászatba foghatják be a számítógépét.
 

A Flash Player havonta minimum egyszer kap biztonsági frissítéseket, amelyek gyakorta kritikus veszélyességű biztonsági hibákat orvosolnak. Így nem csoda, hogy mind az Adobe, mind a biztonsági cégek e hibajavítások minél előbbi telepítésére ösztökélnek. Csakhogy mindig hozzáteszik, hogy a frissítéseket csak az Adobe hivatalos weboldaláról célszerű letölteni, különben előfordulhat, hogy a PC-re nemkívánatos kód kerül. (Egyes böngészők automatikusan megkapják e frissítéseket.) Ez a tanács nem véletlen, amit a kiberbűnözők legújabb akciója is bizonyít.
 
Az interneten olyan Flash Player frissítésnek álcázott programok jelentek meg, amelyek telepítésekor egy kriptopénz bányászatra alkalmas szoftver kerül fel a számítógépre. Az első gyanús jel az lehet, hogy a letöltődő "frissítés" az esetek többségében java-player.exe néven jelenik meg. Amikor pedig a felhasználó elindítja ezt a fájlt, akkor a háttérben egy SystemProcess nevű folyamat jön létre, ami szépen lassan elkezdi felemészteni a processzort. Ezáltal a számítógép lelassul, és többet dolgozik a csalók számára, mint a tulajdonosának.
 
A Monerot bányászó nemkívánatos program ütemezett feladatok létrehozásával gondoskodik arról, hogy a Windows újraindítása után is be tudjon töltődni a memóriába.
 
A kriptobányászatra alkalmas programot a legtöbb víruskereső már képes felismerni, ezért a naprakész vírusvédelem sokat segíthet a problémák megelőzésében. De persze a legfontosabb, hogy a Flash Player és bármilyen más szoftver frissítéseit csakis megbízható helyről, leginkább a gyártók hivatalos weboldalairól töltsük le, vagy használjuk az automatikus frissítési szolgáltatásokat.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség