Megdöbbentő számok a számítógépes vírusokról
Átlagosan 3,2 másodpercenként jelenik meg egy-egy új kártékony program, amelyek 99 százaléka továbbra is a Windows-os számítógépeket ostromolja.
A G DATA 30 éve készít statisztikákat a kártékony programokról. Ebből az időszakból az első 20 év viszonylag nyugalmasan telt: 1987 és 2007 között a regisztrált kártevők száma viszonylag kis mértékben növekedett.
2007-ben aztán robbanásszerűen beindult a vírusgyártás, és egy év alatt szinte a semmiből született meg 133 ezer új kártevő. Ha ez ijesztőnek tűnik, akkor érdemes egy nagy levegőt venni: 2017 első félévében majdnem ötmillió új vírus került ki az internetre. Vagyis, ha ebben az ütemben folytatódik az új trójaiak, férgek, exploit kitek és zsarolóvírusok megjelenése, akkor idén 10 millió új károkozó kerülhet fel az ismert malware-ek listájára.
Napjainkban minden 3,2 másodpercben születik egy új számítógépes kártevő, egyetlen nap alatt 27 ezer. A legtöbbször támadott platform továbbra is a Windows, méghozzá 99 százalékot meghaladó aránnyal. A fennmaradó egy százalékon platformfüggetlen szkriptek, makróvírusok, illetve az Android és a Mac kompatibilis malware-ek osztoznak.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat