Megbarátkozunk a mesterséges intelligenciával?
A magyarok egyre elfogadóbbá válnak a mesterséges intelligenciával kapcsolatban. Persze azért sok még az aggály is.
A mesterséges intelligencia (AI) kilépve a látnoki tudományos-fantasztikus művek világából, a mindennapi életünk szerves részévé vált. A technológia terjedésével, a róla alkotott vélemények is változni látszanak. A Kaspersky kutatásának eredményei alapján a magyarok esetében a bizalom irányába mozdul a mesterséges intelligencia megítélése, noha továbbra is sok a kérdés.
A kutatásban megkérdezettek több mint fele úgy nyilatkozott az AI-ról, hogy "izgalmas". A válaszadók negyede tartja hasznosnak a mesterséges intelligencia vívmányait. Eközben azonban nem mehetünk el amellett, hogy a megkérdezettek 22 százaléka aggasztónak tartja az AI kapcsán megfigyelhető trendeket.
- mondta Damsa Andrei, pszichológus."A mesterséges intelligenciát alkalmazó megoldások részévé váltak a mindennapjainknak, ezáltal egyre reálisabb képet alkotunk róluk. A telefonunkba épített arcfelismerő modulról nem a gyilkos robotok jutnak eszünkbe, és attól se félünk, hogy okosotthonunk álmunkban ránk támad. A mesterséges intelligenciához kötődő pozitív hozzáállás főképp annak köszönhető, hogy edukálódtunk és a gyakorlatban is látjuk, hogy mi mindenre jó ez a technológia"
Sok munkahelyen már most sem idegen a mesterséges intelligencia használata. A legellentmondásosabb vélemények azon kérdésre adott válasz kapcsán születtek, hogy vajon az AI technológiák hatására új munkahelyek jönnek-e létre, és az ország gazdasága fejlődni fog-e vagy sem. A nők inkább attól félnek, hogy gyermekeik nem tudnak majd elhelyezkedni a munka világában, miután az AI helyettesíti az emberi képességeket, míg a férfiak szerint a kormánynak éppen, hogy több pénzt kellene fektetnie a mesterséges intelligenciába, ezzel növelve a munkahelyi produktivitást.
- vélekedett Eugene Kaspersky, a Kaspersky alapító-vezérigazgatója."A gépeket, a robotokat és a szoftvereket kereskedelmi célra tervezték és a feladatok elvégzéséhez utasításokra van szükségük. Jelenleg az AI-nak nincsenek motivációi, és a funkciói is programozottak, nem tanultak. Egyszerűen fogalmazva: jelenleg egy hangyának több az intelligenciája, mint az AI-nak, a mesterséges működéshez pedig emberi irányításra van szükség"
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat