Már kipróbálható a bombabiztos levelezés

A Criptext egy szuperbiztos levelezőrendszer kifejlesztésén dolgozik. A tesztverziót már mindenki szabadon kipróbálhatja.
 

Az adatvédelmi botrányok (gondoljunk csak a Facebook esetére) egyre több felhasználót gondolkodtatnak el arról, hogy az egyes vállalatok, szolgáltatók miként is kezelik az adatokat, illetve azokat mire használják fel. Napjaink adatvédelmi trendjei két irányba terülik a fejlesztéseket. Az egyik eshetőség, amikor egy vállalat mohón gyűjti a felhasználók adatait, és azokat például marketing célokra használja fel. A másik eset, amikor a szolgáltató olyan módon próbál talpon maradni, hogy a felhasználói adatok titkosítását is biztosítja. Ebből a szempontból a legerősebb védelmet az jelenti, amikor a titkosító kulcsok kezelése is a felhasználók kezében van, így a szolgáltató még véletlenül sem tud betekintést nyerni az adatokba, illetve a kommunikációba. Az elmúlt időszakban számos ilyen megoldás látott napvilágot - köztük népszerű üzenetküldők is elkezdték támogatni a végpontól végpontig terjedő titkosítást. Azonban a Criptext által kifejlesztett rendszer bizonyulhat a legütősebbnek, legalábbis, ami az elektronikus levelezést illeti.
 
A Criptext infrastruktúrájának lényege, hogy az elektronikus leveleket olyan módon kezeli, hogy azokba tényleg csak a feladó és a címzett nyerhet betekintést. Mindezt úgy éri el, hogy végponttól végpontig terjedő titkosítással védi a küldeményeket. A kulcsok pedig kizárólag a feladó és a címzett számítógépén vagy eszközén találhatók meg.
 
Amikor a feladó elküld egy levelet, akkor a Criptext alkalmazás a címzett publikus kulcsával titkosítja az e-mailt. Beleértve a csatolmányt is, amelynek esetében AES-alapú kódolást alkalmaz. A levelet a Criptext a központi szervereinek segítségével juttatja célba. A feladónak pedig nincs más dolga, mint hogy a saját privát kulcsával dekódolja a küldeményt.

 
Az elektronikus levelek nem tárolódnak a Criptext kiszolgálóin, kizárólag a végpontokon találhatók meg, addig amíg a felhasználók ki nem törlik azokat.
 
A Criptext néhány további szolgáltatást is kifejlesztett. Ezek közül kiemelendő a valós idejű e-mail nyomon követés. Ennek segítségével a feladó pontosan tisztába kerülhet azzal, hogy a levelét a címzett mikor nyitja meg. Természetesen arról is értesülhet, ha a küldemény bármilyen ok miatt nem ér célba.
 
Az új rendszer többnyire nyílt forráskódú megoldásokra épül, és használja a Signal Protocol adta lehetőségeket is a küldemények továbbítása során.

 
A Criptext jelenleg béta verzióban érthető el Android, iOS, Linux és Mac kompatibilis kiadásokban. Érdekes módon a Windows-os változat még várat magára, de a fejlesztők ígérete szerint az is hamarosan kipróbálható lesz.
 
  1. 4

    Az Amavis fejlesztői egy biztonsági hibáról számoltak be.

  2. 3

    Az Apple egy biztonsági rést foltozott be az Xcode esetében.

  3. 2

    Az Apple iTunes for Windows szoftverhez egy biztonsági frissítés érkezett.

  4. 4

    A Microsoft Edge webböngésző két sebezhetőség miatt szorul frissítésre.

  5. 4

    A Fortinet egy súlyos sebezhetőségről számolt be.

  6. 3

    Az Adobe egy biztonsági hibát javított a ColdFusionben.

  7. 4

    Az Adobe két sebezhetőségről számolt be a Premiere Pro kapcsán.

  8. 4

    Az Adobe Lightroom egy fontos frissítést kapott.

  9. 3

    Az Adobe 46 biztonsági rést foltozott be az Experience Manageren.

  10. 4

    A Windows ismét jelentős mennyiségű hibajavítást kapott.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség