Már a rakétatámadásokra figyelmeztető appot is hamisítják

​Egy újabb példa született arra, hogy az adatokra éhes kiberbűnözők minden eszközt képesek bevetni még a legkritikusabb időkben is.
 

A "RedAlert - Rocket Alerts" nevű mobil alkalmazás egy legális, nyílt forráskódú mobil alkalmazás, amelyet az izraeli felhasználók számára fejlesztettek ki az országot veszélyeztető rakétatámadások esetére. Az app segítségével fontos riasztásokat, értesítőket kaphatnak az állampolgárok. A több mint egymillió letöltést számláló alkalmazás szerepe az utóbbi napokban jelentősen megnőtt, amit egyes kiberbűnözők nem voltak restek kihasználni. 

A Cloudflare által felfedezett kártékony mobil alkalmazás is a RedAlert nevet viseli. Az egyelőre ismeretlen kibercsoport által terjesztett, hamis változat egy weboldalon keresztül kezdett terjedni, és eddig nem jutott be a hivatalos Google Play alkalmazásáruházba. 

Amikor egy megtévesztett felhasználó a csalók által szerkesztett weboldalra téved, akkor ott mindössze két gombot talál. Az egyik a RedAlert iOS-kompatibilis verziójának letöltését szolgálja, míg a másik az androidos kiadáshoz tartozik. Az iOS-verzió esetén a weboldal a felhasználót az Apple App Store-ba vezeti, ahonnan az ártalmatlan verzió tölthető le. A gondok az androidos kiadással vannak, ugyanis annak esetében a gombra való kattintást követően nem a Google Play nyílik meg, hanem egy APK-fájl kerül az eszközre.

A kártékony telepítőfájl egy olyan RedAlert apphoz tartozik, amely rendelkezik az eredeti alkalmazás funkcióival, vagyis nem kelt gyanút. Ugyanakkor a háttérben képes adatlopásra, amit leginkább az jelez, hogy a telepítésekor több engedélyt kér, mint az eredeti, legitim kiadás. A káros változat egyebek mellett alkalmas a telefonkönyvi bejegyzések, az SMS-üzenetek, a legfontosabb rendszeradatok, a felhasználói fiókokhoz tartozó hitelesítő adatok, valamint a telepített alkalmazások listájának kiszivárogtatására is. 
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség