Magyarországra is bekandikálnak az e-mailes csalók

​A netes csalók tovább folytatják az elektronikus levelekkel történő károkozásaikat.
 

Napjainkban az internetes csalók fő működési területe Ázsia, innen választják ki a legtöbb áldozatukat. Azonban közbe-közbe Dél- és Közép-Kelet Európába, így Magyarországra is eljutnak, legalábbis virtuálisan. A bűnözők a Google vagy az Alibaba keresőjét használják, illetve publikus online adatbázisokból szedik össze az e-mail címeket. A kampányaik viszonylag jól célzottak: egy adott földrajzi régióra vagy egy adott ipari szektorra összpontosítanak. Szappanos Gábor, a Sophos vírusszakértője szerint gyakorta olyan kkv szektorban dolgozó alkalmazottakat állítanak célkeresztbe, akik számlákkal is foglalkoznak.

A csalók az összegyűjtött e-mail címekre kiküldik a számítógépes kártevőiket. A levél szövege a megcélzott iparágra jellemző tartalom, például ajánlatkérésekre vagy számlákra utalnak. A levelek vagy közvetlenül a kémprogramot tartalmazzák a csatolmányukban, vagy egy Microsoft Office dokumentumot, ami makrók segítségével telepíti a számítógépre a kémprogramot. 

Amikor a bűnözők lopott adatokkal hozzáférnek egy postafiókhoz, akkor végig böngészik a levelezést. A kimenő leveleket ellenőrzik, és olyan üzeneteket keresnek, amikben számlák is vannak. Ha ilyet találnak, akkor erre reagálva egy új üzenetet írnak, amiben az eredeti számla kifizetését egy másik, általában a saját bankszámlájukra próbálják elutaltatni. 

A biztonsági cég szerint a védekezéshez elengedhetetlen a naprakész vírusvédelem, az operációs rendszer és az alkalmazások rendszeres frissítése, valamint az elektronikus levelezés biztonságtudatos kezelése. Különösen óvatosan kell bánni a makrókat is tartalmazó Office dokumentumokkal.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség