Magyarok adatait is veszélybe sodorhatta egy autókölcsönző

Magyar személyek adatai is veszélybe kerülhettek a Buchbinder autókölcsönző vállalatnál bekövetkezett biztonsági incidens miatt.
 

A Buchbinder a weboldalán elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens történt, amelynek során egy nagyméretű adatbázis vált teljesen kiszolgáltatottá. Az esetet Matthias Nehls biztonsági szakértő fedezte fel, miközben a rutin ellenőrzéseit folytatta, és éppen védtelen adatbázisok után kutakodott az interneten. Ekkor akadt rá egy 10 terabájt méretű, Microsoft SQL Server alapú adatbázisra, amelyről hamar kiderült, hogy a Buchbinder egy védtelenül hagyott biztonsági mentése.
 
A szóban forgó adatbázis 3,1 millió személy adatát tartalmazta. Megtalálhatók voltak benne nevek, e-mail és postacímek, telefonszámok, születési dátumok, jogosítványszámok, illetve pénzügyi információk is. Bank- és hitelkártyaszámokat viszont nem foglalt magában. Ellenben 170 ezer hitelesítő adatot is tartalmazott. A problémákat fokozta, hogy a 170 ezer jelszóból 3 ezer semmiféle kódolással (hash-eléssel) nem volt ellátva, azaz sima szöveges formában kinyerhető volt.
 
A világszerte több mint ötezer autókölcsönzőt üzemeltető vállalat adatbázisa állami és kormányzati alkalmazottak, diplomaták, hírességek, sportólók adatait is tartalmazta.
 
Az eddig napvilágot hírek szerint 2,5 millió érintett személy német állampolgárságú. Rajtuk kívül 400 ezer osztrák személy is érintett, de az adatbázisban olasz, szlovák és magyar ügyfelek adatai is megtalálhatóak voltak.
 
A Buchbinder egyelőre nem adott ki részletekbe menő közleményt az eset kapcsán, de az ügynek még biztosan lesz folytatása, már csak a GDPR-kapcsán is, hiszen nem kizárólag az adatbázisok védelme, felügyelete nem volt kielégítő, hanem a jelszótárolással is akadtak gondok.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség