Magyarok adatait is veszélybe sodorhatta egy autókölcsönző
Magyar személyek adatai is veszélybe kerülhettek a Buchbinder autókölcsönző vállalatnál bekövetkezett biztonsági incidens miatt.
A Buchbinder a weboldalán elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens történt, amelynek során egy nagyméretű adatbázis vált teljesen kiszolgáltatottá. Az esetet Matthias Nehls biztonsági szakértő fedezte fel, miközben a rutin ellenőrzéseit folytatta, és éppen védtelen adatbázisok után kutakodott az interneten. Ekkor akadt rá egy 10 terabájt méretű, Microsoft SQL Server alapú adatbázisra, amelyről hamar kiderült, hogy a Buchbinder egy védtelenül hagyott biztonsági mentése.
A szóban forgó adatbázis 3,1 millió személy adatát tartalmazta. Megtalálhatók voltak benne nevek, e-mail és postacímek, telefonszámok, születési dátumok, jogosítványszámok, illetve pénzügyi információk is. Bank- és hitelkártyaszámokat viszont nem foglalt magában. Ellenben 170 ezer hitelesítő adatot is tartalmazott. A problémákat fokozta, hogy a 170 ezer jelszóból 3 ezer semmiféle kódolással (hash-eléssel) nem volt ellátva, azaz sima szöveges formában kinyerhető volt.
A világszerte több mint ötezer autókölcsönzőt üzemeltető vállalat adatbázisa állami és kormányzati alkalmazottak, diplomaták, hírességek, sportólók adatait is tartalmazta.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat