Linuxra éhes a Shikitega trójai
A Shikitega trójai számos technikát bevet annak érdekében, hogy az általa megfertőzött linuxos rendszereken igencsak megnehezítse a detektálását.
Az AT&T biztonsági csapata egy érdekes kártékony programra derített fényt. A szerzeményről hamar kiderült, hogy az kifejezetten a Linux alapú számítógépek (esetleg linuxos IoT-eszközök) megfertőzésére alkalmas, és a legfontosabb célja, hogy a kompromittált számítógépeket kriptobányászatba vonja be. Mivel szerverek megfertőzésére is alkalmas, ezért a terjesztői számára komolyabb erőforrásokat képes mozgósítani annak érdekében, hogy minél több kriptopénzt hozzon a konyhára.
A Shikitega névre keresztelt ártalmas program többlépcsős támadásokat hajt végre. Az első lépésében egy 370 bájtos kód kerül fel a kiszemelt rendszerre, amely arra alkalmas, hogy a károkozó következő modulját letöltse interneten keresztül. Ezt követően még több ilyen fázison keresztül vezet az út a rendszer teljes megfertőződéséig, és minden esetben kisméretű, titkosított kódokkal operál a kártevő. Teszi mindezt azért, hogy megnehezítse a védelmi technológiák, különösen az antivírusok dolgát.
Amikor minden szükséges összetevője felkerül a kiszemelt rendszerre, akkor az XMRig 6.17.0-ás verziójú szoftver segítségével elkezd Monerot bányászni. Eközben pedig rendszeresen kommunikál a vezérlőszerverével. Ez esetben a csalók úgy döntöttek, hogy jól ismert felhőszolgáltatóknál helyezik el a károkozó vezérléséhez szükséges megoldásokat. Ezzel ugyan kiadásokba verik magukat, és nagyobb kockázatot vállalnak az anonimitásukat illetően, de a fertőzött rendszereken sokkal kevésbé feltűnő a ténykedésük ilyen módon.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat