Lezserül kezeli a beállításait a Microsoft víruskeresője

A Microsoft Defender vírusvédelmi eszköz bizonyos beállításait elég hanyag módon tárolja, amit a vírusterjesztők a saját javukra fordíthatnak.
 

A Microsoft Defender antivírus szerves részét képezi a Windows operációs rendszereknek, és sokszor - egyéb védelmi és víruskereső alkalmazások telepítésének hiányában - mindössze ez jelenti a legfontosabb védelmi vonalat a különféle kártékony programokkal szemben. Ezért aztán egyáltalán nem mindegy, hogy a feladatát milyen hatékonysággal látja el.
 
Antonio Cocomazzi, a SentinelOne biztonsági kutatója a legutóbbi vizsgálatai során a Microsoft Defendert vette alaposabban szemügyre, és ekkor jött rá, hogy az alkalmazás egyik sajátossága segítséget nyújthat a kiberbűnözők számára. A probléma nem új keletű, ugyanis kiderült, hogy már legalább 8 éve jelen van a rendszereken.
 
A szóban forgó rendellenességet lényegében az okozza, hogy a Microsoft Defender a felhasználó által beállított kivétellistát védtelenül tárolja. A kutató a fájlokhoz, mappákhoz, kiterjesztésekhez és folyamatokhoz rendelt kivételeket egy egyszerű lekérdezéssel ki tudta exportálni a Windows regisztrációs adatbázisából. Ehhez pedig nem volt szüksége kiemelt jogosultságokra, egy helyi felhasználói fiókkal is elvégezhető a biztonsági adatok kinyerése.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség