Létrejött a Digitális Immunerősítő Kerekasztal

​Megalakult a fiatalok digitális védelme érdekében létrehozott Digitális Immunerősítő Kerekasztal. Szeptemberre már kézzelfogható eredményekre számítanak a résztvevők.
 

A közel 30 résztvevő között olyan vállalatok és szervezetek is képviseltetik magukat, mint a Microsoft Magyarország, a Telenor, az MKB Bank, a Kürt Akadémia, a Deloitte, az EY, a KPMG, a Huawei, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet, az Országos Rendőr-főkapitányság vagy a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács. 

Az Új Nemzedék Központ és az Emberi Erőforrások Minisztériuma által létrehozott kerekasztal célja egy olyan gyakorlatorientált javaslatcsomag kidolgozása, amely kellő kapaszkodót képes nyújtani a fiataloknak a rosszindulatú kiberbűnözők támadásai ellen. 

A legnagyobb informatikai vállalatok mellett a telekommunikációs cégek és a kibervédelemmel foglalkozó szervezetek azért fogtak össze, hogy a magyar fiatalok egy értékteremtő, biztonságos interneten szörfözhessenek. Az Új Nemzedék Központ mindemellett továbbra is várja azon vállalatok, civil szervezetek, szakértők csatlakozását, akik elkötelezettek egy biztonságosabb digitális lét mellett.

"Az egyik legfontosabb célunk, hogy a fiatalok biztonságosabb online környezetben nőhessenek fel, tudatosabbak legyenek, és el tudják kerülni az ellenük irányuló kibertámadásokat. Azért küzdünk, hogy ne lehessen ellopni féltve őrzött adataikat, majd azzal visszaélni, és ne történhessen meg az, hogy valaki cyber bullying miatt kárt tesz önmagában. A kerekasztal és az azt követő kampány célja, hogy megalkossunk egy gyakorlatorientált javaslatcsomagot, amellyel erősíteni tudjuk a fiatalok digitális immunrendszerét a rosszindulatú kibertámadások, az adatlopások és különböző internetes csalások ellen" - mondta Ekler Gergely, az Új Nemzedék Központ ügyvezetője. 

A javaslatcsomag augusztus végére készül el, amelyet egy szeptemberben induló kampánnyal közvetít az Új Nemzedék Központ az Y, Z és a C generáció tagjaihoz, az ő tanáraikhoz és szüleikhez. A kampányban részt vesznek többek között népszerű vloggerek, együttesek, akik számára ugyanúgy fontos a digitális védelem. A figyelemfelhívás ősszel indul 20 állomásos roadshow-val, osztályfőnöki órákkal, amelyeket kiegészítenek majd az Új Nemzedék Központ Közösségi Tereiben tartandó kiberbiztonsági napok. 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség