Lemaradt a biztonság a felhők sűrűjében

​Az információbiztonság egyre nehezebben tart lépést a felhős környezetekbe való költözködéssel.
 

A Check Point és a Cybersecurity Insiders kiadta a 2020-ra vonatkozó, globális felhőbiztonsági tanulmányt. Ebben a kutatók azon kihívásokra térnek ki, amelyekkel a nagyvállalatok biztonsági csapatainak kell szembenézniük a nyilvános felhőkben kezelt adataik és munkafolyamataik védelme során.
 
A jelentés szerint a nyilvános felhőkkel kapcsolatos biztonsági kérdések továbbra is nagy kihívást jelentenek: a válaszadók 75 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nagyon aggódik a felhős környezetek által jelentett kockázatok miatt. Eközben 68 százalékuk azt mondta, hogy az általa képviselt szervezet kettő vagy több nyilvános felhőszolgáltatót is használ, ami tovább nehezíti a helyzetet.
 
A válaszadók szerint a nyilvános felhőkkel összefüggő, legnagyobb biztonsági veszélyek a felhőplatformok hibás konfigurálásából erednek. Emellett sok kockázatot hordoznak a hozzáféréskezelési problémák és a nem kellően biztonságos interfészek is.
 
A felmérésben résztvevők szerint a felhőszolgáltatások bevezetésével kapcsolatos legnagyobb biztonsági akadály, hogy sok esetben hiányoznak a megfelelően képzett alkalmazottak. Emellett azonban költségvetési nehézségek, adatvédelmi korlátok és a védelmi rendszerek esetenkénti nehézkes integrációja is hátráltatja a felhős projekteket.
 
A megkérdezettek 82 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a hagyományos biztonsági megoldásaik vagy egyáltalán nem, vagy csak korlátozottan tudnak együttműködni felhős környezetekkel. Pedig szükség lenne technológiai támogatásra különösen az adatszivárgások kockázatainak mérséklése érdekében.
 

„A jelentés szerint a szervezetek felhős migrációja előrébb jár, mint a biztonsági szakembereik lehetőségei a támadásokkal és az adatszivárgásokkal szembeni védelem terén. Meglévő biztonsági megoldásaik csupán korlátozott védelmet nyújtanak a felhőkkel kapcsolatos fenyegetésekkel szemben, miközben szakembereik sokszor nem rendelkeznek a biztonsági és megfelelési folyamatok fejlesztéséhez szükséges szakértelemmel”

- mondta TJ Gonen, a Check Point Software részlegvezetője.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség