Lecsapott a MortalKombat vírus

A MortalKombat zsarolóvírus komoly pusztítást végez az áldozatául eső rendszereken. Ráadásul nem egyedül járja az internetet.
 

A MortalKombat név sokak számára ismerősen cseng, de ezúttal nem a híres játékról van szó. A Cisco Talos kutatói ugyanis MortalKombat név alatt egy olyan zsarolóvírusra akadtak, amelyről bebizonyosodott, hogy - egy kísérő trójai révén - többféle módon képes károkat okozni, méghozzá nem kicsiket.
 
Az új kártevő az Xortist zsaroló program leszármazottjának tekinthető. Elsősorban elektronikus levelekben terjed, amelyek mellékletében egy ZIP-fájl található. Ez a tömörített fájl rejti a károkozó kódjának egy részét, valamint egy olyan batch fájlt, amelynek elindításával további nemkívánatos összetevők kerülnek fel a számítógépre. Amikor ez megtörténik, akkor a MortalKombat mellett a Laplas trójai is feltűnik a színen. Ez egy olyan károkozó, amely leginkább kriptopénzekhez kapcsolatos adatlopásokra képes. A céljait egyebek mellett úgy éri el, hogy a vágólap kémlelésével fürkészi ki például a Bitcoin címeket.
 
No, de térjünk vissza a főszereplőre, a MortalKombatra, amely a Cisco kutatói szerint nem egy igazán kifinomult károkozó. Tulajdonképpen majdnem mindent letitkosít, amihez hozzáfér, beleértve a dokumentumokat, képeket, multimédiás állományokat, adatbázisokat, de még a virtuális gépeket is. Sok hasonló szerzeménytől eltérően nem kíméli a Windows rendszermappáiban lévő állományokat sem, amivel esetenként a rendszer összeomlását is képes előidézni. Persze az igazi célja nem ez, hanem az, hogy a tiktosítást követően az áldozat kifizesse a követelt váltságdíjat.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség