Lecsapnak az intelligens vírusok?
A mesterséges intelligencia és a gépi tanulás egyre inkább mindennapjaink részévé válik. Azonban a rengeteg hasznos alkalmazásuk ellenére a kiberbűnözők kezében minden a visszájára fordulhat.
A mesterséges intelligencia és a gépi tanulás egyre több rendszerbe, eszközbe kerül bele, és akkor még nem is említettük az okosautók "forradalmát". Az AI-ra épülő technológiákban rejlő lehetőségeket mindezek mellett a védelmi megoldásokat fejlesztő vállalatok is egyre aktívabban használják. Elég, ha csak a viselkedéselemző technológiákra épülő biztonsági szoftverekre gondolunk, amelyek anomáliadetektálással igyekeznek rávilágítani a fenyegetettségekre. Nyilván felmerül a kérdés, hogy mi lesz akkor, ha a kiberbűnözők is elkezdik felismerni a mesterséges intelligenciában számukra rejlő potenciált. Nos abban biztosak lehetünk, hogy már felismerték. A kérdés inkább csak az, hogy mikor kezdik el széles körben bevetni e technikákat. Ha ez megtörténik, akkor egészen biztosan a védelem oldalán is be fog következni egy újabb paradigmaváltás.
Gunter Ollmann, a Microsoft Cloud and AI Security divízió biztonsági igazgatójának SecurityWeek oldalain közzétett véleménye szerint a kiberbűnözők számos módon élhetnek vissza a mesterséges intelligenciával, ami a jövőben a védekezést jelentősen megnehezítheti majd. A szakember több lehetőséget is felvázolt.
Amikor ellenünk fordul a mesterséges intelligencia
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat