Kulcsfontosságú lesz az okos városok védelme

Az egyre fejlettebb városok alapjául szolgáló technológiai háttér sem sebezhetetlen, ezért a kiberbiztonsági megfontolásokat és a védelmi intézkedéseket nagyon komolyan kell(ene) venni.
 

Napjainkban az emberiség több mint fele városokban él. (Az ötvenes években ez a szám még csak 30 százalék volt). A népességnövekedést is figyelembe véve ez komoly gyarapodást jelent, ezért egyre nagyobb az igény az olyan technológiák iránt, amelyek hatékonyabbá teszik a városok működését, és megkönnyítik a lakók életét. Ezek a technológiák azonban veszélyeket is hordoznak magukban, hiszen, ha rossz kezekbe kerülnek, akkor az komoly károkat okozhat, és rengeteg ember életére lehet hatással.
 
Néhány hónappal ezelőtt egy dallasi riasztórendszer felett vették át az uralmat ismeretlen, feketekalapos hackerek, és megszólaltatták a 156 vészjelző szirénát, amelyeket elvileg csak vészhelyzetben használnának a lakosság figyelmének felhívására. A szirénák éjjel 11:42-től hajnal 01:17-ig szóltak, összesen 15, másfél perces ciklusban. Mindamellett, hogy az emberek nem tudtak aludni, a város erőforrásait is lefoglalta a támadás: az eset alatt összesen 4400 hívás érkezett a 911-re.
 
Alaposan megtervezett, célzott támadásokkal a hackerek fontos szolgáltatásokat béníthatnak meg egy okos városban, ami erős ütőkártya lehet a kezükben. A profi bűnözői csoportok a visszaállítás fejében komoly összegeket követelhetnek a városok vezetésétől, míg a kiberterroristák szándékos károkozással demonstrálhatják, hogy mire képesek.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség