Kukázza a Microsoft fiókokat a népszerű iPhone app

​A Microsoft újabb változásokat jelentett be az Authenticator alkalmazása kapcsán. Ezúttal az iOS alatt válik egyszerűbbé az app használata.
 

A Microsoft Authenticator az egyik legszélesebb körben alkalmazott authentikációs alkalmazás, amely egyebek mellett egyszer használatos kódok generálására ad lehetőséget. Az app kapcsán a Microsoft nemrégen jelezte, hogy megszünteti az automatikus jelszókitöltő funkciót, ezért mindenkit arra kért, hogy a szoftverrel tárolt jelszavainak további sorsáról időben gondoskodjon.
 
Az Authenticator szerencsére nemcsak funkciókat veszít, mivel azért pozitív változások is tetten érhetők. Ezek közé tartozik, hogy a szeptemberben megjelenő, iOS kompatibilis kiadása egyszerűbb biztonsági mentést tesz majd lehetővé a tárolt fióknevek és az azokhoz kapcsolódó TOTP-titkos adatok esetében.
 
Az app eddig is az iCloudba tárolta a saját, automatikusan készített mentéseit, de ehhez szükség volt egy Microsoft-féle személyes fiókra is. Ez pedig főleg vállalati környezetekben okozott problémát. Jó hír, hogy az ősszel ez a kötöttség megszűnik, és Microsoft fiók nélkül is biztosított lesz a biztonsági mentés, amely továbbra is az iCloudban fog helyet kapni. Ennek segítségével pedig az eszközök közötti alkalmazásmigrálás is egyszerűbbé válik.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A PyPDF fejlesztő három biztonsági rést foltoztak be.

  2. 3

    Az ATEN Unizon egy sérülékenység miatt kapott frissítést.

  3. 3

    A Drupal három biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    A HAProxy kapcsán egy hibajavítás vált leölthetővé.

  5. 4

    A FortiSandboxhoz több biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  6. 3

    A Fortinet egy biztonsági javítást adott ki a FortiWebhez.

  7. 4

    Az Adobe Illustratorban egy kritikus veszélyességű hiba található.

  8. 4

    Az Adobe a Photoshop szoftverben egy hibát javított.

  9. 4

    Az Adobe kilenc sebezhetőséget orvosolt az InDesign alkalmazás kapcsán.

  10. 4

    Az Adobe Acrobat Reader egy biztonsági frissítéssel gyarapodott.

Partnerhírek
Apple Pay-csalások: hat gyakori módszer, amire érdemes figyelni

Az Apple Pay az egyik legnépszerűbb mobilfizetési szolgáltatás világszerte: becslések szerint több százmillió felhasználóval és évente több ezermilliárd dollárnyi tranzakcióval.

Amikor az üzleti kapcsolatépítés kockázattá válik

A szakmai kapcsolatépítés egyik legfontosabb online terepe, a LinkedIn ma már több mint egymilliárd felhasználót köt össze világszerte.

hirdetés
Közösség