Kritikusra sikerültek a nyár utolsó nagy frissítései
Mielőbb célszerű telepíteni a nyár utolsó hibajavító keddjén elérhetővé vált biztonsági frissítéseket.
Az augusztusi hibajavító kedd bőségesen szolgált frissítésekkel, amelyek között számos olyan is található, amelyek kritikus veszélyességű biztonsági rések befoltozására hivatottak.
Ahogy arról a Biztonságportál Prémiumon már beszámoltunk, a mostani hibajavító kedd is menetrendszerűen zajlott. A Microsoft, az Adobe és az SAP is kiadta a havi hibajavításokat.
A Microsoft összesen 107 biztonsági hibáról számolt be. Ahogy az lenni szokott, ezúttal is a Windows volt a főszereplő. Ráadásul az operációs rendszerben egy nulladik napi sebezhetőség megszüntetésére is sort kellett keríteni. Ez a hiba a CVE-2025-53779 azonosítóval rendelkezik, és a Windows Kerberos összetevőjét érinti. A kihasználásával jogosultsági szint emelésre nyílhat lehetőség: a támadó akár domain adminisztrátori jogokhoz is hozzájuthat.
A Windows mellett frissült az Office (Excel, Word, PowerPoint, Visio), a Microsoft SQL Server és a SharePoint Server is.
Adobe frissítések
Az Adobe az utolsó nagy nyári frissítésével több mint 60 biztonsági résnek intett búcsút. Összesen 13 közlemény formájában számolt be a különféle alkalmazásait veszélyeztető sérülékenységekről, amelyek között kritikus veszélyességűek is szép számmal találhatók. Különösen érdemes figyelni a Photoshop, az InCopy és az InDesign alkalmazások frissítésére, de az Adobe Commerce/Magento páros is fontos foltokkal gyarapodott.
Az Adobe augusztusi hibajavításai az alábbiakat érintik:
- Adobe Commerce
- Adobe Substance 3D Viewer
- Adobe Animate
- Adobe Illustrator
- Adobe Photoshop
- Adobe Substance 3D Modeler
- Adobe Substance 3D Painter
- Adobe Substance 3D Sampler
- Adobe InDesign
- Adobe InCopy
- Adobe Substance 3D Stager
- Adobe FrameMaker
- Adobe Dimension
SAP patch-ek
Az SAP összesen 15 új biztonsági közleményt tett elérhetővé, és négy korábbi tájékoztatóját frissítette. A 15 új sérülékenység közül három kritikus, kettő magas, míg a többi közepes és alacsony veszélyességi besorolást kapott. A biztonsági hibák jogosulatlan kódfuttatásra, kódbefecskendezésre, védelmi mechanizmusok megkerülésére, adatlopásra és adatmanipulációra is lehetőséget adhatnak.
A legveszélyesebb sérülékenységek az SAP S/4HANA, valamint az SAP Landscape Transformation (Analysis Platform) kapcsán merültek fel.
A fenti hibajavításokkal, sebezhetőségekkel kapcsolatban további információk a Biztonságportál Prémium weboldalain olvashatók.
-
Jelentős mennyiségű frissítést adott ki a QNAP.
-
A több mint 10 ezer weboldalon működő WordPress Memberships Plugin egy súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Lenovo frissítette a korábbi biztonsági közleményét az egyes táblagépeit érintő sebezhetőségekkel kapcsolatban.
-
Fontos frissítés érkezett a WhatsApp alkalmazáshoz.
-
A GitLab fejlesztő négy biztonsági rést foltoztak be.
-
A Microsoft ezúttal egy biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.
-
Az ImageMagick újabb biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A Google ezúttal csak egy biztonsági hiba miatt frissítette a Chrome-ot.
-
A Firebird egy közepes veszélyességű hiba miatt kapott frissítést.
-
A Citrix egy kritikus, nulladik napi sebezhetőséget is megszüntetett a NetScaler ADC/Gateway kapcsán.
Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat