Kritikusabbak lettek a Microsoft webböngészői

A Microsoft a héten olyan frissítéseket is elérhetővé tett a webböngészőihez, amelyek miatt egyes weboldalak letöltése előtt biztonsági figyelmeztetés jelenhet meg.
 

A böngészőfejlesztők 2015-ben határoztak úgy, hogy a tanúsítványkezelés kapcsán újabb szigorításokat vezetnek be. 2015 őszén ugyanis végleg bebizonyosodott, hogy az SHA-1 lenyomatképző algoritmus viszonylag alacsony költségek és számítási kapacitások mellett is sebezhetővé válhat.
 
A legnagyobb böngészőfejlesztő cégek, köztük a Microsoft, a Google és Mozilla is úgy döntöttek, hogy folyamatosan háttérbe szorítják az SHA-1 alapú tanúsítványok támogatását. A tanúsítványkibocsátók már egy ideje a felmerült aggályok figyelembevételével végzik a tevékenységüket, és mellőzték a viszonylag könnyen ostromolható tanúsítványokat a kínálatukból. Ettől azonban még mind a mai napig vannak olyan webhelyek, amik nem szabadultak meg a gyengébb tanúsítványoktól.
 
A Mozilla a Firefox 51, míg a Google a Chrome 56-os verziójától kezdődően vezetett be észrevehető szigorításokat a tanúsítványkezelést illetően ez év januárjában. A Microsoft némileg türelmesebbnek bizonyult, de a májusi hibajavító kedden már lépéseket tett. Ennek következtében, amikor a felhasználó az Internet Explorer vagy az Edge legújabb kiadásaival egy olyan weblapot akar megtekinteni, amelynek esetében SHA-1 alapú tanúsítványok is szerephez jutnak, akkor egy figyelmeztetés jelenik meg.

 
Jelenleg még nincs szó arról, hogy az aggályosnak ítélt weboldalak teljesen blokkolásra kerülnének, mivel a figyelmeztetést tartalmazó ablakban engedélyezni lehet a webhely letöltését. Ez esetben a felhasználók nem sok mindent tehetnek a biztonság fokozását illetően azon kívül, hogy mérlegelik, hogy valóban meg akarják-e tekinteni az adott weblapot. Ellenben a gyártók minden érintett weboldal üzemeltetőjét arra buzdítják, hogy mihamarabb cseréljék le a tanúsítványaikat. 
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség